×
TOPZINE.cz

Steve Jobs ve filmu o lidských možnostech, snech a ambicích

Téměř každý dnes ví, kdo byl Steve Jobs. Legendární osobnost, která navždy změnila moderní svět díky založení společnosti Apple. Ne každý ale už ví, co tomu předcházelo, jaká úskalí a spory nastaly a jak to všechno vlastně dopadlo. Životopisné drama přichází do kin s Ashtonem Kutcherem v hlavní roli.

video

Nový snímek jOBS vypráví o životě cílevědomého mladíka Steva Jobse, který se z garážového nápadu o technologické slávě, stal jednou z nejslavnějších osobností na světě. Tento génius je popisován jako bezesporu nejlepší obchodník a vizionář 20. století. Na podzim to budou dva roky, kdy tento spoluzakladatel společnosti Apple podlehl rakovině.

Snímek popisuje jeho schopnosti, zásadní momenty a úsilí v jeho v životě a také nenávist okolí za to, jaký byl a milován za to, co dokázal stvořit. Ve filmu budeme svědky počátků prvního prototypu budoucího počítače až po hvězdnou kariéru jednoho z nejinspirativnějších lidí moderní doby.

Životopisný film režiséra Joshua Michaela Sterna je založen na knižním bestselleru autora Waltera Isaacsona, na kterém pracoval téměř šest let. Titulní postavu Steva Jobse hraje Ashton Kutcher, který nabídku na roli dostal údajně esemeskou na svůj nový iPhone 4S.

“Nesmírně si práce Steva Jobse vážím a mám spoustu přátel, kteří ho znali nebo pro něj pracovali. Rozhodování, zda tuto roli přijmu nebo ne, ale bylo těžké. Ztvárnit autenticky někoho, kdo byl natolik významný nejen za svého života, ale i po něm, koho všichni znali a mají ho stále v čerstvé paměti, mě trochu děsilo. Na druhou stranu to ale byla životní výzva,” přiznává Ashton Kutcher, který nabídku s hrdostí přijal, a my se na jeho výkon v českých kinech můžeme těšit od 15. srpna.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..