Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Gravitace přitáhla o víkendu do kin nejvíc diváků

Ačkoliv se nová sci-fi Alfonsa Cuaróna jmenuje Gravitace, tržby z jejího vstupního víkendu v amerických kinech rozhodně nezůstaly při zemi. Do první pětky se probojoval i premiérový thriller Hra na hraně. Jak se vedlo dalším snímkům?

FOTO: George Clooney Gravity

Clooney se deset let po Soderberghově Solaris vrátil do vesmíru. Zdroj: Warner

Očekávaná Gravitace si i přes přítomnost pouhých dvou herců a absenci akčních scén našla cestu k americkým divákům a ve svém prvním víkendu utržila 55,6 milionů, čímž stanula na vrcholu žebříčku. I když hlavní hrdinové putují vzdáleným vesmírem, jejich představitelé neopustili londýnská studia, v nichž se natáčela veškerá živá akce.

Nejmladší divácké generaci je určena animovaná komedie Zataženo, občas trakaře 2, která si o víkendu připsala na konto 21,5 milionů dolarů a vysloužila si tak druhou příčku. Film, ve kterém není nouze o z nebe padající hamburgery a bagety, nepřekvapivě sponzoroval i fastfoodový řetězec Subway.

video
play-sharp-fill

Na třetím postu skončil krimithriller Hra na hraně, za který v premiérovém víkendu diváci v kinech nechali 7,6 milionů. Celkem slušný start snímku však doprovodily jednoznačně negativní recenze, které o něm vesměs hovoří jako o jednom z nejhorších počinů roku.

Jako čtvrtý se umístil thriller Zmizení, který přes víkend na tržbách sklidil dalších 5,7 milionů dolarů. Na pátou pozici dojeli automobiloví závodníci z dramatu Rivalové, kterým patří tržby ve výši 4,4 milionů.

Tento týden si američtí diváci budou moci vybrat ze třech žánrově rozdílných premiér. Kapitána Phillipse alias Toma Hankse přepadnou ve stejnojmenném thrilleru somálští piráti, drama The Fifth Estate odvypráví životní příběh Juliana Assange a fanoušci Roberta Rodrigueze si přijdou na své v jeho novince Machete zabíjí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Gravitace přitáhla o víkendu do kin nejvíc diváků