Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

The Fith Estate je strhující film o fenoménu jménem WikiLeaks

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

19. 7. 2013

The Fifth Estate dechberoucím způsobem mapuje vznik a vývoj WikiLeaks, včetně osudů obou mužů, kteří stáli na počátku toho všeho a změnili svět internetu.

Julian Assange (Benedict Cumberbatch) a jeho kolega Daniel Domscheit-Berg (Daniel Brühl) pravděpodobně ani netušili, že založením projektu WikiLeaks způsobí tak velké pozdvižení. Tento server se původně prezentoval jako prostor pro šíření svobodných informací, ale nakonec se tvůrcům tak trochu vymkl z rukou.

Psal se rok 2010, když začala média po celém světě informovat o náhlém úniku důvěrných informací a soukromých korespondencí americké diplomacie. A tak se stalo, že místo aféry Watergate se skloňovala aféra WikiLeaks úplně všude, nemluvě o tom, že padala slova jako zničení světa a pád světové diplomacie. A na světlo toho za ta léta stihla WikiLeaks vytáhnout víc než dost.

FOTO: The Fitfth Estate (2)

Dostat se k důvěrnostem? Pro WikiLeaks žádný problém. Zdroj: DreamWorks

The Fifth Estate z dílny režiséra Billa Condona měl být hlavně návratem k serióznějším dílům, než byly zrovna poslední dva díly Twilight ságy. Nutno podotknout, že se mu to nejspíš povedlo, protože jen samotný trailer je tak napínavý, že vás nutí chtít vidět více a dozvědět se o jedné z největších afér první poslední.

Možnost budete mít už 17. října, kdy je premiéra v českých kinech naplánována.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Fith Estate je strhující film o fenoménu jménem WikiLeaks