Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost v USA: G. I. Joe ovládl kina, Croodsovi stále bodují

Přišel do kin, zinkasoval peníze a zvítězil ve víkendové návštěvnosti. Řeč je o novém akčním spektáklu G. I. Joe 2: Odveta, který minulý týden vstoupil do amerických kin a usedl na trůnu návštěvnického žebříčku. Jak se vedlo ostatním snímkům?

FOTO: G.I.Joe 2, Bruce Willis

„Že jsme těm pravěkejm skřítkům pořádně vytřeli zrak, co Bruci?“
Zdroj: CinemArt

Parta vojáků z novinky G. I. Joe 2: Odveta, která se veřejnosti poprvé představila ve formě hracích figurek pro děti a která na filmovém plátně už podruhé zachraňuje svět, sklidila o víkendu tržby 41,2 milionu dolarů a prodrala se do čela žebříčku návštěvnosti. Pokud se jim bude dařit i v dalších týdnech, vyšlou je nejspíš producenti na třetí záchrannou misi.

Animovaná rodinka Croodsových se musela stáhnout na druhé místo, radosti a strasti pravěkého života však stále zajímají publikum žijící ve statisíce let vzdálené přítomnosti. Lovcům mamutů se na tržbách podařilo přes víkend ulovit 26,5 milionu dolarů, především od předškolních a školou povinných diváků a je doprovázejících rodičů.

video
play-sharp-fill

Třetí příčku překvapivě obsadilo drama Tyler Perry’s Temptation, a to i navzdory absenci známějšího jména v obsazení či režisérské legendy za kamerou. Diváci se vůbec nenechali ovlivnit kritikou, která film označila jako afektované melodrama, a v kinech už za vstupenky na snímek v jeho premiérovém víkendu zaplatili 22,3 milionů.

Čtvrté místo patří premiéře z minulého týdne o prezidentovi, bodyguardovi a teroristech Pád Bílého domu. První pětku uzavírá vydělávající a stále více bohatší Mocný vládce Oz Sama Raimiho podle klasické americké pohádkové knížky. Naopak očekávaná romantická sci-fi Hostitel od autorky Twillight ságy začala svou pouť kinosály až na šesté pozici.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=166 /]

Tento týden se pořadím pokusí zamíchat hned několik zajímavých premiér. Komedie Krev a pot s dvojicí Dwayn „The Rock“ Johnson a Mark Wahlberg, thriller Pravidla mlčení s Robertem Redfordem a Shiou LaBeoufem, tajemná sci-fi s Tomem Cruisem Nevědomí či Scary Movie 5.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: G. I. Joe ovládl kina, Croodsovi stále bodují