Návštěvnost v USA: G. I. Joe ovládl kina, Croodsovi stále bodují

FOTO: Bruce Willis ve filmu G.I. Joe 2: Odveta
Když už je i G.I. Joe bezradná, dokáže ji z bahna vytáhnout jen opravdový profesionál. Zdroj: Distributor filmu

Přišel do kin, zinkasoval peníze a zvítězil ve víkendové návštěvnosti. Řeč je o novém akčním spektáklu G. I. Joe 2: Odveta, který minulý týden vstoupil do amerických kin a usedl na trůnu návštěvnického žebříčku. Jak se vedlo ostatním snímkům?

FOTO: G.I.Joe 2, Bruce Willis
“Že jsme těm pravěkejm skřítkům pořádně vytřeli zrak, co Bruci?”
Zdroj: CinemArt

Parta vojáků z novinky G. I. Joe 2: Odveta, která se veřejnosti poprvé představila ve formě hracích figurek pro děti a která na filmovém plátně už podruhé zachraňuje svět, sklidila o víkendu tržby 41,2 milionu dolarů a prodrala se do čela žebříčku návštěvnosti. Pokud se jim bude dařit i v dalších týdnech, vyšlou je nejspíš producenti na třetí záchrannou misi.

Animovaná rodinka Croodsových se musela stáhnout na druhé místo, radosti a strasti pravěkého života však stále zajímají publikum žijící ve statisíce let vzdálené přítomnosti. Lovcům mamutů se na tržbách podařilo přes víkend ulovit 26,5 milionu dolarů, především od předškolních a školou povinných diváků a je doprovázejících rodičů.

Třetí příčku překvapivě obsadilo drama Tyler Perry’s Temptation, a to i navzdory absenci známějšího jména v obsazení či režisérské legendy za kamerou. Diváci se vůbec nenechali ovlivnit kritikou, která film označila jako afektované melodrama, a v kinech už za vstupenky na snímek v jeho premiérovém víkendu zaplatili 22,3 milionů.

Čtvrté místo patří premiéře z minulého týdne o prezidentovi, bodyguardovi a teroristech Pád Bílého domu. První pětku uzavírá vydělávající a stále více bohatší Mocný vládce Oz Sama Raimiho podle klasické americké pohádkové knížky. Naopak očekávaná romantická sci-fi Hostitel od autorky Twillight ságy začala svou pouť kinosály až na šesté pozici.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.G.I. Joe 2: Odveta41,251,7
2.Croodsovi26,588,6
3.Tyler Perry's Temptation22,322,3
4.Pád Bílého domu14,054,7
5.Mocný vládce Oz11,6198,3
6.Hostitel11,011,0
7.The Call4,839,5
8.Admission3,311,8
9.Spring Breakers2,810,1
10.The Incredible Burt Wonderstone1,320,6

Tento týden se pořadím pokusí zamíchat hned několik zajímavých premiér. Komedie Krev a pot s dvojicí Dwayn “The Rock” Johnson a Mark Wahlberg, thriller Pravidla mlčení s Robertem Redfordem a Shiou LaBeoufem, tajemná sci-fi s Tomem Cruisem Nevědomí či Scary Movie 5.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*