Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Smrtonosná past těsně v čele, klon Twilightu pláče

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

18. 2. 2013

Smrtonosná past: Opět v akciUdýchaný veterán John McClane umí i po padesátce. Na první příčce žebříčku tržeb ho sice prohání erková komedie Identity Thief, na to se však historie ptát nebude. Dolarový přísun Smrtonosné pasti však příliš úsměvů na tvářích producentů nevyloudí.

Yippee ki-yay, motherfucker! Zdroj: Bontonfilm

Yippee ki-yay, motherfucker! Zdroj: Bontonfilm

Jak už bylo napsáno, první místo v žebříčku tržeb si pro sebe vybojovala pátá Smrtonosná past. Na konto si připsala 25 milionů dolarů a o žádný velký koncert se tedy rozhodně nejedná. Při téměř 100 milionech, které spadly na výrobu filmu, bude mít Bruce Willis co dělat, aby se jeho snímek dokázal zaplatit.

Na druhé příčce naopak exceluje komedie Identity Thief. Za druhý víkend v kinech si připsala 23,4 milionu dolarů a celkově si nasyslila už nádherných 71 milionů. Takhle se dělá komerční úspěch, bez ohledu na katastrofální recenze.

Úspěch slaví také romantický snímek Safe Haven. Připsal si totiž slušných 21 milionů dolarů a rázem se dostal do zelených čísel. O prvním víkendu širšího nasazení v kinech skvělá práce, jen co je pravda.


Propadákem skončila snaha o vyprodukování nové Twilight ságy. Celkem podařený snímek Nádherné bytosti si od diváků vymodlil pouhých 7,5 milionu a na další díly může rovnou zapomenout. O velkém překvapení může naopak hovořit nenápadný animák Escape From Planet Earth, který utržil pěkných 16 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=160 /]

Příští týden vstoupí do zámořských kin pouze akční snímek Snitch s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli a malý horor Dark Skies. Překvapí, nebo zůstanou na chvostu žebříčku tržeb?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Smrtonosná past těsně v čele, klon Twilightu pláče