Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost kin v USA: Postradatelní 2 rozstříleli agenta Bournea

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

20. 8. 2012

!Box Office!Uplynulý týden ovládlo žebříčky tržeb zámořských kin druhé pokračování testosteronových Expendables se slušným odstupem před průměrným Bourneovým odkazem. Kolik si filmová havěť z kinosálů odnesla?

Postradatelní v zámořských kinech zválcovali i Bourneův odkaz. Zdroj: Bontonfilm

Už s předstihem se o první příčku v žebříčku tržeb hlásili druzí Postradatelní. S rozpočtem 100 milionů dolarů si za první víkend z peněženek filmových fanoušků vytáhli slušných 29 milionů a s přehledem můžou počítat s kladnou bilancí. Starší bratříček sice za první víkend nasbíral o šest milionů více, zahraniční tržby ale výsledek hravě srovnají.

Čtěte více: Film Expendables 3 se už chystá. Ulovil Nicolase Cage, zkouší i další

Na druhém místě válčí v recenzích těžce průměrný Bourneův odkaz. Minulý týden otevíral na prvním místě s téměř 40 miliony na kontě, 55% propad o druhém víkendu mu přisoudil status druhých houslí a tržby 17 milionů. Na tržby svého drsnějšího předka s tváří Matta Damona sice nedosáhne, producentům ale ostudu jistě neudělá.

Jedeme dále vstříc třetímu místu. To opanuje další originální animák z dílny studia Laika, zombie taškařice Norman a duchové. O debutovém víkendu zahájil za skromných 14 milionů a zůstal tak za očekáváním producentů z Focus Feature. Zacílení na dospělejší publikum si, i přes mladého hlavního hrdinu, vybralo svou daň. Doba ledová a Madagaskar se zdáli jen pochechtávají.

video
play-sharp-fill

Čtvrté místo si pro sebe uzmul komediant Will Ferrell se snímkem The Campaign. 50% propad o druhém víkendu a dalších 13 milionů v kapse vystřelilo roztomilé politické šaškování do skupinky 50 milionových filmů letošního léta. Na skromnou komedii úctyhodný výkon.

Hvězdnou pětku uzavírá hudební drama Sparkle, které zímořské diváky lákalo zejména na poslední hereckou štaci Whitney Houston. Při decentním rozpočtu 14 milionů dolarů je první víkend se zářezem rovných 12 milionů důvodem k producentské radosti.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=123 /]

O následujícím víkendu vstoupí do kin ve Spojených státech akční thriller Expresní zásilka se sympaťákem Josephem Gordonem-Levittem a horor z producentské dílny Joela Silvera s názvem The Apparation. Namakaní cápci z Postradatelných se tak na první pozici v žebříčku tržeb s největší pravděpodobností ještě nějaký ten den udrží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Postradatelní 2 rozstříleli agenta Bournea