Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Mocný vládce Oz panuje, překvapila Halle Berry

FOTO: Mila Kunis a James Franco ve filmu Mocný vládce OzPohádková fantasy Sama Raimiho se udržela na čele žebříčku návštěvnosti. Producenti mohou být s jejím výsledkem velmi spokojeni, ačkoliv tržby oproti předchozímu týdnu poklesly o necelou polovinu. Jaký úspěch sklidily další snímky?

FOTO: Mila Kunis a James Franco ve filmu Mocný vládce Oz

Protagonisté Mocného vládce Oz již vyhlížejí pokračování. Zdroj: Falcon

Mocný vládce Oz s Jamesem Francem v hlavní roli si během víkendu na konto připsal dalších 42 milionů a má našlápnuto stát se nejúspěšnějším snímkem letošního března. Studio Disney se tedy na základě těchto čísel nebude bránit a dá zelenou druhému dílu.

Černým koněm tohoto víkendu se stal thriller o telefonní operátorce The Call s Halle Berry. Nenápadný snímek skončil na druhém místě a s tržbou 17 milionů již nebude mít problém pokrýt svůj rozpočet činící 13 milionů dolarů.

Mírné zklamání zažívá tým hvězdně obsazené komedie The Incredible Burt Wonderstone. Kouzelnické taškařici se sice s 10 miliony podařilo dostat na třetí místo, původní očekávání ale pošilhávala po vyšší příčce. Jim Carrey a Steve Carell už do kin netáhnou tolik diváků jako před deseti lety v Božském Bruceovi.

Na čtvrté místo klesla nákladná dobrodružná fantasy Jack a obři Bryana Singera, která si s celkovými tržbami 53 milionů, vzhledem k čtyřnásobném rozpočtu, úspěšně drží pověst zatím největšího letošního propadáku. Páté místo patří komedii Identity Thief, která v rámci žánru vysokými celkovými tržbami 127 milionů potvrdila nástup Jasona Batemana mezi hollywoodskou komediální špičku.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=164 /]

V tomto týdnu do kin vstoupí politický thriller Olympus Has Fallen, jemuž vévodí Gerard Butler, Aaron Eckhart a Morgan Freeman a animovaná komedie Croodsovi, která se pokusí zaútočit na Raimiho místo na výsluní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Mocný vládce Oz panuje, překvapila Halle Berry