Návštěvnost kin v USA: Mocný vládce Oz panuje, překvapila Halle Berry

FOTO: the_call_trailer_halle_berry

FOTO: Mila Kunis a James Franco ve filmu Mocný vládce OzPohádková fantasy Sama Raimiho se udržela na čele žebříčku návštěvnosti. Producenti mohou být s jejím výsledkem velmi spokojeni, ačkoliv tržby oproti předchozímu týdnu poklesly o necelou polovinu. Jaký úspěch sklidily další snímky?

FOTO: Mila Kunis a James Franco ve filmu Mocný vládce Oz
Protagonisté Mocného vládce Oz již vyhlížejí pokračování. Zdroj: Falcon

Mocný vládce Oz s Jamesem Francem v hlavní roli si během víkendu na konto připsal dalších 42 milionů a má našlápnuto stát se nejúspěšnějším snímkem letošního března. Studio Disney se tedy na základě těchto čísel nebude bránit a dá zelenou druhému dílu.

Černým koněm tohoto víkendu se stal thriller o telefonní operátorce The Call s Halle Berry. Nenápadný snímek skončil na druhém místě a s tržbou 17 milionů již nebude mít problém pokrýt svůj rozpočet činící 13 milionů dolarů.

Mírné zklamání zažívá tým hvězdně obsazené komedie The Incredible Burt Wonderstone. Kouzelnické taškařici se sice s 10 miliony podařilo dostat na třetí místo, původní očekávání ale pošilhávala po vyšší příčce. Jim Carrey a Steve Carell už do kin netáhnou tolik diváků jako před deseti lety v Božském Bruceovi.

Na čtvrté místo klesla nákladná dobrodružná fantasy Jack a obři Bryana Singera, která si s celkovými tržbami 53 milionů, vzhledem k čtyřnásobném rozpočtu, úspěšně drží pověst zatím největšího letošního propadáku. Páté místo patří komedii Identity Thief, která v rámci žánru vysokými celkovými tržbami 127 milionů potvrdila nástup Jasona Batemana mezi hollywoodskou komediální špičku.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Mocný vládce Oz42,2145
2.The Call17,117,1
3.The Incredible Burt Wonderstone10,310,3
4.Jack a Obři6,253,9
5.Identity Thief4,5123,7
6.Snitch3,537,3
7.Na šrot2,621,9
8.Terapie láskou2,6124,6
9.Bezpečný přístav2,567,0
10.Escape From Planet Earth2,352,2

V tomto týdnu do kin vstoupí politický thriller Olympus Has Fallen, jemuž vévodí Gerard Butler, Aaron Eckhart a Morgan Freeman a animovaná komedie Croodsovi, která se pokusí zaútočit na Raimiho místo na výsluní.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*