Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer: Incredible Burt Wonderstone vám vykouzlí, co jen budete chtít

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

12. 3. 2013

Byli jste těmi nejmenšími, a přitom jste chtěli nebo dokázali dělat velké věci? Patříte mezi příznivce humoru Jimma Carreyho a kouzel Davida Copperfielda? Burt Wonderstone je tím pravým společníkem!

video
play-sharp-fill

Nový příběh Harryho Pottera?

„Nikdo tě nemá rád. A ani tě nikdy mít rád nebude!“ Takhle drsně začíná trailer ke kouzelnické komedii The Incredible Burt Wonderstone, který zpočátku budí dojem potterovského comebacku. Vyděšený klučina utíká před pronásledovateli a bojuje s nekompromisní šikanou. Když v televizi vidí obdiv, s jakým vzhlíží publikum ke kouzelníkům, rozhodne se poprat se o své místo v životě.

Nemusíte se ale bát, že snímek začnete zapadávat do filmového klišé, kdy se z malého kluka stane nejslavnější kouzelník světa a vezme si tu nejkrásnější asistentku na světě. Místo toho se nám nabízí příběh obrácené pyramidy.

Burt Wonderstone (Steve Carell) je společně se svým partnerem (Steve Buscemi) téměř na vrcholu své kariéry, ale sny malého chlapce začínají pomalu mizet jako králíci v kouzelném klobouku. Jeho kdysi plný sál vypadá zoufale prázdně a publikum mu začíná přetahovat zarostlý pouliční mág.

Návrat ke kořenům

Že se jedná o Jimma Carreyho maskovaného pod bujnou hřívou vám dojde až při bližším zkoumání. Po chvíli ho navíc prozradí jeho typické grimasy, kterými okouzloval v nejednom filmu. Netřeba upozorňovat na fakt, že se Burtovi taková konkurence líbit nebude.

Rozhodne se získat zpět svou zašlou slávu; dokonce navštíví i mága, díky němuž se sám stal kouzelníkem. Stejného mága, který se na něj před třiceti lety usmíval v televizi a tvrdil, že jako kouzelníka ho bude mít každý rád.

Jak Burt pochodí u svého idola? Dokáže porazit pouličního umělce a vrátit se zpět na výsluní? Jestli chcete vidět souboj moderní magie na filmovém plátně i vy, nenechte si premiéru The Incredible Burt Wonderstone ujít.

Premiéra v USA: 15. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer: Incredible Burt Wonderstone vám vykouzlí, co jen budete chtít