Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Na festival studentských divadel se sjede devět souborů z celé republiky

Anna Kottová

Anna Kottová

24. 10. 2011

FOTO: Bezrozpočtový festival studenstkých divadelOd čtvrtka 27. do neděle 30. října proběhne v Divadle v Celetné Bezrozpočtový festival studentských divadel. Akci pořádá umělecká skupina OLDstars. Studenti zaplatí 70 Kč a ostatní 120 Kč.

FOTO: Bezrozpočtový festival studenstkých divadel

Bezrozpočtový festival studenstkých divadel proběhne v Divadle v Celetné Zdroj: OLDstars

Festival studentských divadel představí široké spektrum divadelní tvorby. Čeká nás jak autorská tvorba, například v podobě Poláčkových Bylo nás pět, tak česká klasika jako je Maryša bratří Mrštíků.

Nepřehlédněte: Divadlo v Celetné včera a dnes

„Naším cílem je umožnit zajímavým studentským souborům účinkování na velké a podstatné scéně, jakou je právě scéna Divadla v Celetné,“ vysvětluje mluvčí projektu Daniel Brátka. „Zkrátka se jen všichni potkáme na dobrém divadle,“ doplňuje produkční Zdeněk Charvát.

Festival zahájí ve čtvrtek kladenský soubor Akababa. Do Celetné přijede s nastudováním hry Martina Čičváka Dům, kde to dělají dobře a pokusí se o ironický pohled na problémy mladých lidí.

Martin Čičvák je známý spíše jako režisér. Jeho práci můžete vidět v Kupci benátském Stavovského divadla, Zkrocení zlé ženy Národního divadla nebo bratislavské inscenaci Komunizmus.

FOTO: Akababa a jejich hra Dům, kde to dělají dobře

Akababa přijede do Celetné z Kladna s hrou Dům, kde to dělají dobře

Páteční program nakousne v 18:00 erotický thriller Krteček v podání divadelního spolku Divná Bára. Na Krtečka navazuje soubor Nepřijatelní a současná hra Dealeři. Vypráví o tom, že všechno se v dnešním světě dá prodat. Páteční večer uzavřou pořádající OLDstars se současnou hrou Trůn milostrdenství.

OLDstars jsou nezávislá umělecká skupina. Od roku 2008 provozují vlastní klubové sklepení HarOLD v pražských Vršovicích, které jim poskytuje prostor pro nejrůznější kulturní projekty.

Sobotní odpoledne v Celetné odstartuje pohádkou. Domácí OLDstars zahrají příběh na motivy švédské autorky Astrid Lindgrenové s názvem Bratři Lví srdce. Pokračovat bude strakonický soubor Centrální zádrhel třemi aktovkami absurdního dramatu s názvem 3x Cami. Hra se představila v rámci letošního festivalu Jiráskův Hronov.

Čtěte také: Jiráskův Hronov 2011 žije!

Potom se na scénu Celetné opět vrátí OLDstars s adaptací filmu Ingmara Bergmana Sedmá pečeť. Pozdní 22. hodina bude patřit studentům GigaHertzi a textu maďarského autora Zoltána Egressyho Šťovík, pečené brambory. Egressyho hru, která se odehrává v jedné fotbalové šatně, mělo na repertoáru také Dejvické divadlo.

V neděli uzavřou festival čtyři představení. Olomoucký soubor Slovanský tyátr, objev letošního festivalu Jiráskův Hronov, přiveze do Celetné klasický příběh bratří Mrštíků Maryša. Dismanův rozhlasový dětský soubor pak spojí lidové písničky a říkadla do představení Peaceničky.

Pražský divadelní soubor Ty-já-tr vystoupí v neděli vpodvečer s adaptací knihy Karla Poláčka Bylo nás pět. Festival definitivně ukončí OLDstars hříčkou irského dramatika Daniela McIvora To i ono.

Bezrozpočtový festival studentských divadel

Divadlo v Celetné

Pořádá: umělecká skupina OLDstars

27. 10. čtvrtek:
20:00 Akababa – Dům, kde to dělají dobře (15+)

28. 10. pátek :
18:00 Divná Bára – Krteček (15+)
20:00 Nepřijatelní – Dealeři
21:30 OLDstars – Trůn milosrdenství

29. 10. sobota:
16:00 OLDstars – Bratři Lví srdce
18:00 Centrální zádrhel – 3x Cami
20:00 OLDstars – Sedmá pečeť
22:00 GigaHertzi – Štovík, pečené brambory

30. 10. neděle :
16:00 DRDS – Peaceničky
18:00 Ty-já-tr – Bylo nás pět
20:30 OLDstars – To i ono

Za kolik: student 70/ ostatní 120 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na festival studentských divadel se sjede devět souborů z celé republiky