Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Jiráskův Hronov 2011: Amatérské divadlo žije!

Anna Kottová

Anna Kottová

7. 8. 2011

FOTO: Jiráskův Hronov81. ročník festivalu amatérského divadla probíhá od pátku 5. srpna do soboty 13. srpna. Ač se to zdá neuvěřitelné, Jiráskův Hronov byl založen již roku 1931 na oslavu osmdesátin Aloise Jiráska. Jiráskův Hronov je nejdéle trvající amatérský festival na světě a koná se právě v těchto dnech.

FOTO: Jiráskův Hronov

Veselý druhý den Jiráskova Hronova Foto: J. Mach, jiraskuvhronov.cz

Do Hronova na Náchodsku se na týden sjeli amatérští činoherci, experimentátoři, loutkoherci či taneční a pohyboví divadelníci. Návštěvníci uvidí i mnoho dalších divadelních žánrů, protože na programu je zhruba 50 různorodých inscenací pro děti i dospělé.

Každý by si měl tedy přijít na své. Pětičlenná porota vybírala představení především podle kvality inscenací, ale také se snažila poskládat do hlavního programu různé žánry a soubory z celé republiky. Paleta nabídky by měla být skutečně pestrá.

Na festivalu se představí také dva zahraniční soubory. Z daleké Litvy přijede Arlekin Vilnius s hrou Why is love? Ze sousedního Slovenska dorazí Divadlo Hladanie Tlmače s komedií Chvála bláznovstva aneb Elling a Kjell Bjarne.

Čtěte také: Improvizace, hodně zábavy za málo peněz

V rámci festivalu rozhodně stojí za to zúčastnit se některého ze třinácti seminářů, které přinesou rady pro začínající divadelníky, dramaturgy, scenáristy a režiséry. Můžete si zkusit vytvořit správnou hudbu pro představení nebo napsat vlastní hru v dílnách tvůrčího psaní. Zručnější z vás sáhnou třeba po semináři žonglování. Pod vedením zkušených lektorů si vyzkoušíte divadlo na vlastní kůži.

FOTO: Seminář žonglování 2010

Vyzkoušejte si v rámci festivalu také žonglování Foto: J. Mach, jiraskuvhronov.cz

Hlavní program probíhající na šesti scénách doplní mimo jiné Improliga nebo vystoupení folkových, jazzových či rockových kapel. Právě pro milovníky hudby se v pátek 12. srpna uskuteční Rock fest, kde vystoupí na sedm kapel z blízkého i dalekého okolí. Celou akci doprovodí také čtyři výstavy týkající se převážně Aloise Jiráska a města Hronova.

Jiráskův Hronov

Hronov na Náchodsku

Kdy: pátek 5. srpna – sobota 13. srpna 2011

Vstupenky: 50/60 korun (zakoupení přes internet, nebo na místě)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jiráskův Hronov 2011: Amatérské divadlo žije!