×
TOPZINE.cz

Mužská obřízka dokáže zlepšit sexuální život

Mužská obřízka

Mužská obřízka je chirurgický zákrok, při kterém je ze žaludu odstraněna předkožka, čili kožní řasa. Obřízka může být úplná nebo částečná a dělá se například z lékařských či náboženských důvodů. Obřízka má i spoustu jiných výhod.

Na světě má obřízku zhruba 37 % mužů, z toho 21 % je muslimů. Nejvíce obřezaných je v Americe (85 %), dále ve Velké Británii (12 %). Ve Skandinávii, Středomoří a Jižní Americe se však téměř neprovádí. Nejběžnější naopak je v Afrických zemích a u židovských chlapců, kde je prováděna z náboženských důvodů.

Lékařské důvody mužské obřízky

Jedním z důvodů pro obřízku může být fimóza. Jedná se o příliš zúženou předkožku, kterou nelze přetáhnout přes žalud. Dalším důvodem je parafimóza, kdy předkožka sice jde přes žalud přetáhnout, ale je příliš úzká, takže penis zaškrtí, což vede k omezení zásobování krve. Především při erekci jde o velmi nebezpečný stav, který může vést až k odumírání tkání a je nutné jej co nejdříve odstranit, jinak může vyústit až k amputaci penisu. Dalšími důvody pro odstranění kožní řasy mohou být časté záněty či infekce, které se obřízkou vyřeší.

Africké ženy musí přetrpět suchý sex. Obřízka je mnohem bolestivější

Operace

Provádí se na operačním sále na urologii nebo na plastické chirurgii. Anestezie se volí buď celková nebo lokální. Při celkové anestezii pacient celý zákrok prospí, ale trvá mnohem déle, než se po něm vzpamatuje, časté jsou také následné nevolnosti. Při lokální anestezii mohou pacienti odejít domů již po 30 – 60 minutách, avšak při samotné operaci může mít pacient nepříjemné pocity. Také je bolestivé samotné umrtvování, které se provádí vpichy jehlami s anestetikem.

Operace je náročná především na psychiku, proto, pokud mají chlapci zdravotní potíže, měla by se provádět ještě před pubertou. Chlapci v pubertě ji totiž mohou nést velmi špatně, stydí se a může negativně ovlivnit jejich budoucí sexuální život. Obřezat se ale mohou nechat i dospělí muži, na věku nezáleží.

Dívka zemřela při zakázané ženské obřízce. Podstoupila ji v nemocnici

Sexuální výhody

Světová zdravotnická organizace (WHO) označila mužskou obřízku za podpůrnou metodu proti šíření nákazy viru HIV. Studie prokázaly, že u obřezaných mužů se riziko nákazy snižuje až o 70 %. Při styku s obřezaným mužem se nedochází k takovému tření kůže, takže se netvoří drobné krvácivé ranky. Dále se také snižuje pravděpodobnost, že bude partnerka obřezaného muže postižena rakovinou děložního čípku. Také se omezují přenosy mykóz a různých zánětů.

Obřízka ovlivňuje i kvalitu milostného aktu. Muži s obřízkou mají tmavší pigmentaci žaludu, ale také je žalud méně citlivý (ne však necitlivý), proto při sexu vydrží déle a můžou se díky tomu více věnovat své partnerce.

Obřezaný penis je ale i vizuální záležitostí. Ženám se většinou více líbí na pohled a také jim bývá příjemnější například při orálním styku. A jak je již výše zmíněno, obřezaný penis způsobuje méně oděrek v pochvě ženy, čímž může snižovat i bolestivost sexuálního styku.

Ženská obřízka se týká již sta miliónů žen!

V našich končinách není až tak běžná, pro někoho je to cosi nepřirozeného až primitivně barbarského, pro některé ženy je to exotické a neznámé, proto mají chuť si styk s obřezaným mužem vyzkoušet.

1.7/5 - (22 votes)
1.7/5 - (22 votes)


2 Komentáře Mužská obřízka dokáže zlepšit sexuální život

  1. Tento článek je propaganda amputace přirozené části mužského těla. Oděrky v pochvě jsou zcela zcestné. Snížení rizik přenosu nemocí je neprokázané. Naopak se odstraní nejvíc nervových zakončení. Tím je snížená citlivost. Žalud začne keratinizovat a tím se také znecitliví. V pozdějším věku tím pádem riziko nedosaženi ejakulace. Vzhled je subjektivní názor. A při sexu není přirozené tření kůže, naopak klouzání. Právě tření může způsobit ony trhlinky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..