Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Africké ženy musí přetrpět suchý sex. Obřízka je mnohem bolestivější

Redakce

Redakce

5. 3. 2018

Jaký život mají ženy v Africe? Co pro ně znamená obřízka nebo suchý sex? Poznejte s TOPZINE.cz život v nejteplejším kontinentě světa.

Pokud mluvíme o afrických ženách, nejde se nezmínit o obřízce. Organizace WHO uvádí, že jsou tímto způsobem ročně znetvořeny až 3 miliony žen. Provádí se hlavně v Africe, ale i na Arabském poloostrově nebo Blízkém východě.

Obřízka se dělí na tři základní typy

Dívkám se obřízka provádí od 1. týdne až do 14 let věku. Existují tři typy obřezání. Liší se podle oblasti, kmene nebo zvyku.

Klitoridektomie – odstranění pouze špičky nebo předkožky poštěváčku, nedochází k úplnému znecitlivění a žena má ještě naději, že si někdy sexuální styk užije

Excize – úplné odejmutí poštěváčku, někdy i s malými stydkými pysky

Infibulace – zvaná také jako faraonská obřízka, je nejhorším typem. Odstraní se poštěváček, malé i velké stydké pysky a rána se poté zašije nebo stáhne trny, nechá se jen malý otvor, kterým se dá s velkými bolestmi pouze močit. Poté přichází svatební noc, při které je žena rozříznuta

FOTO: Žiletka

Obřízka je většinou prováděna nehygienickými nástroji.

Obřízka může probíhat i jinými způsoby. Méně známé jsou například roztržení vagíny, zjizvení nebo popálení. Jsou i méně drastické metody jako ostříhání ochlupení, propíchnutí klitorisu nebo přiložení nože do oblasti genitálií.

A proč vlastně ženy obřízku podstupují? Proč vydrží bolest, nepřipouští si riziko smrti z infekce a přijmou bolest, kterou musejí prožívat každý sexuální styk?  Pokud totiž není žena obřezána, je zcela vyloučena ze společnosti. Má přinést rodině smůlu a může se rozloučit s tím, že si ji vezme nějaký muž.

Mužská obřízka dokáže zlepšit sexuální život

Panenství je v některých kmenech na obtíž

Jak moc důležité je udržet si panenství až do svatby? Liší se to podle oblasti. Jsou kmeny, které na čistotu svých žen nedají dopustit. Ale také kmeny, kde je panenství pouze na obtíž.

V některých si dívky zvou chlapce do speciálního stanu a tam se oddávají nezřízeným orgiím. Nezřídka se setkáte s kmenem, kde už jsou desetileté holčičky ženami. V dalších kmenech jsou panenství zbavovány pomocí speciálního nástroje. Většinou rohu nebo parohu z nějakého zvířete.

FOTO: Afričtí muží

V Africe je nakaženo nemocí AIDS 28,1 milionu lidí.

Pro africké muže je největší slastí, když je pochva při styku suchá, horká a úzka. Pro ženy už to taková slast nebude, ale kvůli svým mužům dělají i nemožné.

Dívka zemřela při zakázané ženské obřízce. Podstoupila ji v nemocnici

Ideální sex = suchý sex

Udržet totiž pochvu při styku v suchu je značně náročné. Používají se speciální přírodní tampony, pudry nebo bylinné odvary. Jsou ale používané  i chemikálie a léky.

Používání kondomu při suchém styku je takřka nemožné, proto je vir HIV nejvíce rozšířený právě na africkém kontinentě. A jak se zbavit nemoci AIDS? V tom mají Afričané také jasno. Uzdravení zajistí sex s pannou. Tato pověra způsobuje násilné přepadávání nejen žen, ale i dětí. A AIDS? Ten se šíří dál.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Africké ženy musí přetrpět suchý sex. Obřízka je mnohem bolestivější