Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Mocný vládce Oz: v českém znění Písařík, Somr a Chmela

Veronika Jílková

Veronika Jílková

19. 1. 2013

Nová výprava slavného Čaroděje ze Země Oz je tu. James Franco v hlavní roli a Martin Písařík jako jeho český dabér. Tak bude vypadat březnová premiéra nového fantasy, pokud se rozhodnete pro 3D verzi.

FOTO: Vzhůru k novým dobrodružstvím do Země Oz. Zdroj: Falcon

Vzhůru k novým dobrodružstvím do Země Oz. Zdroj: Falcon

Příběh vypráví o cirkusovém kouzelníkovi Oscaru Diggsovi (James Franco), který se z obyčejného amerického Kansasu dostane až do úžasné Země Oz. Zde nastává jeho životní a hlavně duševní zvrat. Je slavný, bohatý, ale jen do chvíle než potká tři čarodějky – Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams), které jsou pro něj hrozbou. Postupem času se zaplétá do všelijakých problémů, kterým země Oz čelí. Obyvatelé této země jsou dobří i zlí a mezi nimi se Oskar musí naučit orientovat.

V tomto týdnu v pražském studiu Virtual odstartoval dabing k chystanému filmu,  který je takzvaným prequelem, k samotnému Čaroději ze Země Oz. Zpracování bylo vytvořeno již několik, ať už muzikál, nejrůznější filmové podoby, nebo i nový animovaný film s hudebními vsuvkami.

Do hlavních rolí byly obsazeny tyto české hlasy: Martin Písařík jako Oz, Zuzana Vejvodová jako Theodora, Šárka Vondrová jako Glinda, Irena Máchová jako Evanora, Igor Chmela jako Frank (Zach Braff) a Josef Somr coby Mistr (Bill Cobbs).

V českých kinech se na film můžeme těšit od 7. března, a to v původním znění s titulky nebo se zmiňovaným dabingem ve 3D.

Mocný vládce Oz, Fantasy / Akční / Dobrodružný, USA, 2013, 125 min, Režie: Sam Raimi, Hudba: Danny Elfman, Hrají: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Abigail Spencer, Joey King, Zach Braff, Bruce Campbell, Bill Cobbs, Martin Klebba, Ted Raimi, Tony Cox, Tim Holmes

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mocný vládce Oz: v českém znění Písařík, Somr a Chmela