Mocný vládce Oz: v českém znění Písařík, Somr a Chmela

Nová výprava slavného Čaroděje ze Země Oz je tu. James Franco v hlavní roli a Martin Písařík jako jeho český dabér. Tak bude vypadat březnová premiéra nového fantasy, pokud se rozhodnete pro 3D verzi.

FOTO: Vzhůru k novým dobrodružstvím do Země Oz. Zdroj: Falcon
Vzhůru k novým dobrodružstvím do Země Oz. Zdroj: Falcon

Příběh vypráví o cirkusovém kouzelníkovi Oscaru Diggsovi (James Franco), který se z obyčejného amerického Kansasu dostane až do úžasné Země Oz. Zde nastává jeho životní a hlavně duševní zvrat. Je slavný, bohatý, ale jen do chvíle než potká tři čarodějky – Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams), které jsou pro něj hrozbou. Postupem času se zaplétá do všelijakých problémů, kterým země Oz čelí. Obyvatelé této země jsou dobří i zlí a mezi nimi se Oskar musí naučit orientovat.

V tomto týdnu v pražském studiu Virtual odstartoval dabing k chystanému filmu,  který je takzvaným prequelem, k samotnému Čaroději ze Země Oz. Zpracování bylo vytvořeno již několik, ať už muzikál, nejrůznější filmové podoby, nebo i nový animovaný film s hudebními vsuvkami.

Do hlavních rolí byly obsazeny tyto české hlasy: Martin Písařík jako Oz, Zuzana Vejvodová jako Theodora, Šárka Vondrová jako Glinda, Irena Máchová jako Evanora, Igor Chmela jako Frank (Zach Braff) a Josef Somr coby Mistr (Bill Cobbs).

V českých kinech se na film můžeme těšit od 7. března, a to v původním znění s titulky nebo se zmiňovaným dabingem ve 3D.

Mocný vládce Oz, Fantasy / Akční / Dobrodružný, USA, 2013, 125 min, Režie: Sam Raimi, Hudba: Danny Elfman, Hrají: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Abigail Spencer, Joey King, Zach Braff, Bruce Campbell, Bill Cobbs, Martin Klebba, Ted Raimi, Tony Cox, Tim Holmes

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*