Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Meryl Streep jde po další nominaci na Oscara. Pomůže jí Julia Roberts

Meryl Streep si po třetí oscarové sošce pauzu rozhodně nedává a začíná pracovat na novém projektu. V rodiném dramatu ji spojí příbuzenské pouto s Julií Roberts.

FOTO: Meryl Streep

Meryl je rekordmankou v počtu oscarových nominací za ženský herecký výkon. Zdroj: distributor filmu

Železná lady přinesla Meryl Streep již třetího Oscara a cejch druhé životní role po Sophiině volbě. Herečka, která takřka každou druhou roli promění v oscarovou nominaci, se již brzy objeví znovu na plátnech. V dramatu August: Osage County si zahraje nemocnou matku tří sester z amerického Středozápadu.

Přečtěte si recenzi posledního filmu Meryl Streep, Železná lady

Její nejstarší dceru ztvární Julia Roberts. Snímek vzniká podle úspěšné divadelné hry Tracyho Lettse, která se uvádí i u nás v Národním divadle v Praze pod názvem Srpen v zemi indiánů. Postavy, ve kterých uvidíme Meryl Streep a Julii Roberts, zde hrají Kateřina Burianová a Miluše Šplechtová.

Producentský dohled nad snímkem nebude držet nikdo jiný než George Clooney, zatím však není jasné, zda se neobjeví i v některé z dalších rolí. Do role režiséra se pak postaví John Wells, pro kterého bude August: Osage County teprve druhým filmem po Manažerech s Kevinem Costnerem nebo Benem Affleckem.

Hra Srpen v zemi indiánů dává prostor pro hereckou exhibici takřka všem představitelům hlavních postav. Zda bude pro Julii Roberts schůdkem při comebackové cestě zpátky na vrchol či zda Meryl bude hrát zase jako o život a vyslouží si další oscarovou nominaci, se dozvíme příští rok.

August: Osage County

Komedie / Drama
USA, 2013

Režie: John Wells
Hrají: Meryl Streep, Julia Roberts

Premiéra: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Meryl Streep jde po další nominaci na Oscara. Pomůže jí Julia Roberts