Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Menzelovy Veselé paničky s Polívkou a Stašovou se vrací na Shakespearovské slavnosti

Anna Kottová

Anna Kottová

12. 7. 2011

FOTO: Simona Stašová a Bolek PolívkaKomedie Veselé paničky windsorské startuje v pondělí 11. července na pražské HAMU. Hra o ženském důvtipu a mužské žárlivosti se v rámci Shakespearovských slavností představí již po třetí.

FOTO: Simona Stašová a Bolek Polívka

Paní Pažoutová a rytíř Jan Falstaff Foto: Viktor Kronbauer, Agentura Schok

Anglický mistr pera William Shakespear se spojil s jedním z nejlepších českých režisérů Jiřím Menzelem. K tomu si představte herecké hvězdy Bolka Polívku a Simonu Stašovou a dostanete několik důvodů, proč byste si Veselé paničky neměli nechat ujít.

„Komedie mám rád, protože v nich často zajiskří víc pravdy a moudrosti než v tragédiích, které nám obvykle předkládají pravdy dávno známé,“ vysvětlil režisér Menzel.

Čtěte také: Vilhelmová bude kromě sebe krotit i rozmary počasí

Stejně jako na Hradě se i na HAMU hraje pod otevřeným nebem. „Mám ráda prostor, volnost a nebe nad hlavou – a to vše pod širákem nacházím,“ popsala herečka Simona Stašová, která se představí v roli paní Pažoutové.

FOTO: Jiří Menzel a Simona Stašová

Režisér Jiří Menzel při práci s herečkou Simonou Stašovou

Postava vtipného rytíře Jana Falstaffa se objevuje v Shakespearově díle hned několikrát. Kromě Veselých paniček je to i jedna z postav Jindřicha IV. „Na Falstaffovi se mi líbí, že svoje prohry popisuje s gustem a radostí, takže lidé jsou k němu shovívaví, a nakonec mu i odpustí,“ řekl o rytíři Bolek Polívka.

Dvě hlavní jména doplňují i další známí herci. Těšit se můžete mimo jiné na Jana Přeučila, Jaromíra Dulavu, Michala Novotného nebo mladého Jana Cinu. Scénu vlajícího prádla vytvořil Menzelův oblíbený a zkušený scénograf Karel Glogr.

Veselé paničky windsorské

Autor: William Shakespeare

Režie: Jiří Menzel

Hrají: Bolek Polívka, Simona Stašová, Jiří Čapka, Eva Režnarová, Jaromír Dulava, Michal Novotný, Rudolf Jelínek, Jan Přeučil a další

od 11. do 29. července 2011 HAMU (Malostranské náměstí 13, Praha 1)

od 26. do 31. srpna 2011 Pražský hrad

Letní shakespearovské slavnosti 2011

Cena: 280–990 korun (slevy pro studenty 25 % a 50 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Menzelovy Veselé paničky s Polívkou a Stašovou se vrací na Shakespearovské slavnosti