Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Komedie Domov můj. Bezdomovci vymění hrobku za Hilton

Anna Kottová

Anna Kottová

16. 10. 2011

FOTO: Čtyři bezdomovci ze hry Domov můjAutor Jiří Pokorný napsal Domov můj speciálně pro Divadlo Na zábradlí. Světovou premiéru divadlo plánuje na pátek 21. září. Komedie vypráví o cestě bezdomovců z hřbitova do luxusního hotelu a zpět na hřbitov.

FOTO: Čtyři bezdomovci ze hry Domov můj

Zombies? Ne, pouze namaskovaní pražští bezdomovci Foto: Igor Chmela, Divadlo Na zábradlí

Po nedávném uvedení původní české hry Miroslava Bambuška Česká válka pokračuje Divadlo Na zábradlí v této linii. Domov můj napsal pro Divadlo Na zábradlí Jiří Pokorný. Po tématu války uvidíme kontrast extrémní chudoby a největšího možného luxusu.

Čtěte také recenzi: Česká válka připomíná nejen bratry Mašíny

Čtyři lidi bez domova žijí ve hřbitovní hrobce. Bezdomovce Ericha napadne, že by mohl neútulnou hrobku vyměnit za teplé vězení a vydá se přepadnout pumpu. Policie ale nepřijede, a tak sbalí peníze a pozve své přátele z hrobky na wellness pobyt do hotelu Hilton.

FOTO: Čtyři bezdomovci ze hry Domov můj

Zleva: Jiří Ornest, Pavel Liška, Zdena Hadrbolcová a Leoš Noha

„Je to bezdomovec s duší šlechtice a Mirka Dušína,“ charakterizoval hlavního hrdinu Ericha režisér inscenace David Czesany. Bezdomovce si zahrají Jiří Ornest, Zdena Hadrbolcová, Pavel Liška a Leoš Noha.

Jiří Pokorný (1967) je divadelní režisér, dramatik a rodák z Kroměříže. Vystudoval režii na DAMU a prošel třeba scénou Činoherního studia v Ústí, brněnského HaDivadla a pražského Národního divadla. Do roku 2006 byl součástí uměleckého vedení Divadla Na zábradlí. Dvakrát získal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší českou původní hru.

„Jiří Pokorný psal hru, když už věděl téma sezóny. Říkal, že bezdomovce často pozoruje, občas se s nimi dává do řeči a psát o nich by ho bavilo. Myslím, že je to na hře hodně vidět,“ řekl režisér Czesany.

FOTO: Čtyři bezdomovci ze hry Domov můj

Čtyři bezdomovci vymění na chvíli ulici za divadelní prkna

Divadlo Na zábradlí nazvalo letošní sezónu Čí je to město? podle stejnojmenné výstavy, která se zabývala naší hlavní metropolí. Město, kde spolu žijí různé skupiny lidí, přináší mnoho životních příběhů, a tím pádem i inspiraci pro divadlo.

Domov můj

Divadlo Na zábradlí

Autor: Jiří Pokorný
Režie: David Czesany
Hrají: Jiří Ornest, Zdena Hadrbolcová, Pavel Liška, Leoš Noha, Natálie Řehořová a Ivan Lupták
Premiéra: pátek 21. října

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komedie Domov můj. Bezdomovci vymění hrobku za Hilton