Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kolečkářová sahá v hitparádách po zlatu. Ukrajině vévodí domácí interpreti

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

2. 10. 2011

Za uplynulý týden v hitparádách některých zemí nedošlo k výrazným změnám, ovšem našlo se i pár překvapení. Do jedné z největších tuzemských hitparád se probovala finalistka letošní SuperStar Alžběta Kolečkářová.

foto Alžběta Kolečkářová a Gabriela Gunčíková

Alžběta Kolečkářová boduje s Andělským flámem, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

V Británii došlo k přeskupení prvních tří příček. Minulý týden první One Direction klesli na příčku třetí se singlem What Makes You Beautiful. V oficiální UK Top 40 jsou již pátým týdnem a zatím si vedou velice dobře. Dvojku má, stejně jako minule, Maroon 5 a Moves Like Jagger. A pomyslné zlato získal pro 39. týden rodilý Londýňan Dappy s písní No Regrets. Pro zajímavost, Pixie Lott klesla z bronzového umístění až na příčku sedmou.

V USA Singles Top 40 nedošlo na prvních deseti místech k žádné změně. Číslo tři tedy stále drží Foster The People s Pumped Up Kicks, druhé místo obhájila Adele se songem Someone Like You a všem čtyřiceti singlům vévodí Maroon 5, Moves Like Jagger.

Klokanům se tento týden líbí nejvíce Cobra Starship, kteří se umístili s You Make Me Feel na třetí příčce. Na dvojce zůstává Maroon 5 a numero uno v Australia Top 40 obhájila dvojice Gotye & Kimbra a hitovka Somebody That I Used To Know. Minule třetí Jason Derulo drží černého Petra a klesl na čtvrtou pozici.

Největší singlovou hitparádu v České republice má v malíčku opět Don Omar, který obhájil první místo se skladbou Danza Kuduro. To, že je Alžběta Kolečkářová oblíbenou osobou, jsme zjistili už při sledování Česko Slovenské SuperStar 2011, kde sice překvapivě vypadla ve finálových bojích, ale zůstala v paměti diváků možná více než vítěz Lukáš Adamec.

Čtěte také, jak vypadaly hitparády minulý týden

Alžběta drží stříbrnou medaili se singlem Andělskej flám. Trojici doplňují další tuzemské hvězdy, Kryštof a předělávka singlu DigiHrách, se kterou vypomohl Xindl X.

Dnešním bonusem je Ukraine Top 40. Ukrajinští posluchači, to je úplně jiná liga. Bronz drží Iryna Bilyk se skladbou Dievochka, na stupni vítězů se vyhřívá též Vera Brezhneva s Realnaia Zhyzn a vítězem vlasteneckých Ukrajinců se stala dvojice Alyosha & Vlad Darwin, kteří východ oslnili písní Ty Naykrashcha.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kolečkářová sahá v hitparádách po zlatu. Ukrajině vévodí domácí interpreti