Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kryštof má za sebou generálku na Kryštoff/On v multikině v Praze

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

11. 2. 2011

Neveřejná generální zkouška byla v pátek 11. února od 18 hodin velice hojně navštívena. Není se čemu divit, jelikož lístky do některých měst byly už dávno předem vyprodány.

foto Kryštof

Kryštof při turné Kryštoff/On, Foto: Aneta Trajerová, Topzine.cz

Havířovská kapela kolem Richarda Krajča startuje 12. února v Ostravě své nové turné, které nese všeříkající název Kryštoff/On. O tom, že Kryštof není jen o jejím frontmanovi, si spousta fanoušků po shlédnutí dokumentu jistě dobře uvědomí.

Nástup kapely při počátečních titulcích ve mne vyvolává obavy, aby se ve tmě, kdy se proplétají mezi kabely svých nástrojů a mikrofonů, nepřerazili. Kluci to ale bravurně zvládají a po úvodních slovech filmu spustí skladbu Jeviště, která všechny přítomné na další dvě hodiny připoutá k sedadlu.

Turné je jiné především v bezprostředním kontaktu muzikantů s publikem. To se diváci přesvědčili při jedné ze skladeb, kdy trio hrající na dechové nástroje (Nikos Petros Kuluris, Ondřej Kyjonka, Nikolas Grigoriadis) stoupalo po schodech mezi námi, mlčky a s otevřenou pusou, hledícími diváky.

Velmi často se návštěvníci Kryštoff/On od srdce zasmějí. Dnes to nebylo jen samotnými hláškami herců v dokumentu, ale i díky Richardu Krajčovi, který se při zpěvu jedné písně zasmál tak, že k tomu přinutil i obecenstvo.

Další kdo si vyzkoušel chůzi do schodů, byl Evžen Hofmann při svém sólu ve skladbě Stár, kterému Krajčo nejprve uznale pokyvoval, ale jen do doby, než se šňůra za jeho elektrickou kytarou začala nebezpečně napínat. Naštěstí si toho Hofmann včas všimnul a nic zvláštní se naštěstí nestalo.

I na generálce si kluci vysloužili velké ovace, které si umí náležitě užít i při závěrečném úklonu. Pro někoho, kdo koncert s projekcí dokumentu navštíví, bude možná více než dvouhodinová podívaná příliš, ale opravdu stojí za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kryštof má za sebou generálku na Kryštoff/On v multikině v Praze