×
TOPZINE.cz

Knihkupci chtěli knihu vrátit. Detektivka J. K. Rowlingové je bestsellerem

FOTO: J. K. Rowlingová
Nobelova cena za literaturu? U dětí je favoritkou J. K. Rowlingová. Zdroj: Daniel Ogren

Když spisovatelka J. K. Rowlingová přiznala, že je autorkou knihy The Cuckoo´s Calling, titul se okamžitě dostal na první místo prodejních žebříčků. Začínající spisovatel Robert Galbraith se se jménem literární matky Harryho Pottera zkrátka nemůže měřit.

FOTO: J. K. Rowlingová
J. K. Rowlingová po Harry Potterovi rozhodně v psaní nekončí. Zdroj: Daniel Ogren

J. K. Rowlingová nedávno prozradila, že knihu s názvem The Cuckoo´s Calling vydala pod pseudonymem jako Robert Galbraith. Titul se ihned stal číslem jedna prodejního žebříčku Amazonu, informoval server Guardian.

Rowlingová naznačila, že se fanoušci a fanynky mohou těšit na další díly detektivky. „Robert bude určitě v sérii pokračovat, jen ji zřejmě nebude podporovat osobní účastí,“ citoval server Rowlingovou. Bez většího přehánění se dá říct, že slavná spisovatelka má teď práce za dva.

Rowlingová? Nejlepší literární podvod

Mluvčí nakladatelského domu Waterstones řekl, že se jedná o skvělý podvod. „Toto je nejlepší ukázka literárního podvodu od té doby, co byl Stephen King odhalen jako autor Richard Bachman,“ uvedl mluvčí. Podle jeho slov zde ale byly indicie, že před vydáním Prázdného místa Rowlingová napsala ještě kriminální román. „Je to takové letní překvapení pro čtenáře i knihkupce,“ uzavřel mluvčí.

J. K. Rowlingová: The Cuckoo´s CallingPoprask kolem knihy The Cuckoo´s Calling nastal však až poté, co vyšlo najevo, že autorkou je právě Rowlingová. Kvůli slabému prodeji dokonce někteří obchodníci uvažovali, že knihu nakladatelství vrátí. A to i přes pozitivní literární kritiky, které knihu označovaly za skvělý literární počin.

Nyní má vydavatelství Little, Brown & Company hodně práce, aby uspokojilo čtenářskou poptávku. V tiskárně je proto nyní 300 tisíc výtisků. Než se ovšem dostanou na pulty knihkupců, bude to pár dní trvat. Nedočkavci si ale mohou knihu objednat jako e-book.

The Cuckoo´s Calling vypráví příběh válečného veterána Cormorana Strika, který se stane soukromým detektivem. Všeobecně se uvádělo, že Robert Galbraith byl válečný veterán, který psal o svých životních zážitcích. Kniha se na pulty knihkupců dostala v dubnu a zatím se jí prodalo 1500 kopií.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..