Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Prázdné místo. První román pro dospělé od J. K. Rowlingové vychází česky

Redakce

Redakce

4. 3. 2013

FOTO: J. K. RowlingA je to tady. První kniha pro dospělé od autorky J. K. Rowlingové vychází konečně v češtině i slovenštině. Román Prázdné místo je pomyslným zrcadlem soudobé společnosti, tudíž je plný šarvátek, divokých střetů a vášní.

FOTO: J. K. Rowling

J. K. Rowlingová je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu Britského impéria. Zdroj: Nakladatelství Albatros

„Prázdné místo je román o soudobé společnosti. J. K. Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy,“ říká Martina Mašínová, šéfredaktorka nakladatelství Plus, které Prázdné místo vydává.

„Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás, a možná víc, než by se mohlo na první pohled zdát,“ dodala.

Prázdné místo v městské radě

A o čem vlastně Prázdné místo vypráví? Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford, jen zdánlivě idylické anglické městečko v šoku. Za hezkou fasádou města se starobylým opatstvím a dlážděným náměstím zuří tichá válka.

OBR: Prázdné místoZdá se, že každý s někým bojuje. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se na první pohled zdá.

Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními?

Čtěte také: Nového románu J. K. Rowlingové se ujala BBC. Natočí podle něj seriál

J. K. Rowlingovou není nutné představovat. Proslavila se sérií sedmi knih o Harrym Potterovi, která jí vynesla slávu i obdiv u kritiků. Knihy vyšly ve dvou stovkách zemí, přeloženy byly do 74 jazyků a prodalo se jich přes 450 milionů výtisků. Na základě série vzniklo osm filmů.

J. K. Rowlingová je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu Britského impéria, který jí udělila královna Alžběta II. za zásluhy o dětskou literaturu, španělské Ceny prince asturského, francouzského Řádu čestné legie a nejvyššího ocenění pro autory dětských knih, ceny Hanse Christiana Andersena. Angažuje se v mnoha charitativních hnutích včetně podpory znevýhodněných dětí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prázdné místo. První román pro dospělé od J. K. Rowlingové vychází česky