Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nového románu J. K. Rowlingové se ujala BBC. Natočí podle něj seriál

Nová kniha J. K. Rowlingové The Casual Vacancy vyšla teprve v září a už se připravuje její televizní adaptace. Románu se ujala britská BBC, která bude spolupracovat i se samotnou autorkou.

FOTO: J. K. Rowlingová

J. K. Rowlingová s knihou Casual Vacancy. Zdroj: youtube.com

Nový román J. K. Rowlingové, který vyšel letos v září, se naprosto oprostil od Harryho Pottera a kouzelnické školy v Bradavicích. Změnilo se nejen dějiště, ale i cílový čtenář. Kniha The Casual Vacancy (Prázdné místo) je určena primárně pro dospělé publikum. Její vydání přineslo nejen další kasovní úspěch pro Rowlingovou, ale také nabídku na natočení do seriálové podoby.

Čtěte také: Harry Potter míří do knihoven, Rowlingová zpátky do práce

Adaptaci románu si vzala na starost BBC a premiéra je prozatím určena na rok 2014. Kolik epizod můžeme očekávat, zatím není jasné, ale vzhledem k tomu, že BBC je známá svou zálibou v krátkých sériích, nepředpokládáme, že by seriál ždímal peníze z nespočtu dalších nezajímavých sezón po vzoru amerických kolegů.

Navíc sama Rowlingová by měla na seriálu úzce spolupracovat. O projektu prohlásila: „Jsem nadšená, že The Casual Vacancy si vzala na starost právě BBC. Vždycky jsem měla pocit, že pokud by se měl tento román adaptovat, bude se nejlépe vyjímat v televizi.“

Kniha se odehrává v anglickém městečku Pagford, které sice působí klidným a idylickým dojmem, ale uvnitř města zuří tichá válka mezi všemi jeho obyvateli. Tyto spory vygradují po nenadálé smrti Barryho Fairbrothera, po kterém zůstane v městské radě prázdné místo. Kniha je plná britského černého humoru, který nutí k zamyšlení, jak prohlašuje nakladatelství Albatros, které také v současné době připravuje překlad románu do češtiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nového románu J. K. Rowlingové se ujala BBC. Natočí podle něj seriál