×
TOPZINE.cz

Harry Potter míří do knihoven, Rowlingová zpátky do práce

FOTO: J. K. Rowlingová
J. K. Rowlingová po Harry Potterovi rozhodně v psaní nekončí. Zdroj: Daniel Ogren

Chlapec, jenž zůstal naživu ani jeho autorka ještě rozhodně neřekli své poslední slovo. Zatímco příběhy mladého čaroděje dobývají stále nová a nová působiště, Rowlingová se pustila do psaní pro dospělé.

[album:

Od vydání sedmé Potterovské knihy už uplynulo bezmála pět let, od vydání závěrečné části filmového zpracování téměř rok. Oznámení o chystaném interaktivním webu Pottermore, jenž by měl poskytnout i možnost zakoupit si knihy v elektronické podobě, se pak objevilo na podzim loňského roku.

Čtěte také: Na Pottermore jsme vyzkoušeli, jak se žije v Bradavicích

Zmíněný web je však stále ve výstavbě, a tak se vydání e-knih odsunulo na neurčito. Částečně.

E-knihy budou k dostání s omezeným přístupem

Všech sedmi dílů ve formě e-knih a digitálních audioknih by se s předstihem měly dočkat školní a veřejné knihovny. Oznámil to OverDrive, společnost, jež by se podle smlouvy s Rowlingovou měla postarat o distribuci Harryho Pottera do více než 18 000 knihoven po celém světě.

„Harry Potter je fenomén, jaký nevidíte každý den. Pro současnou i budoucí generaci a jejich čtení a gramotnost má nesmírný význam,“ uvedl pro Reuters výkonný ředitel a prezident společnosti OverDrive, Steve Potash. „Pro naši společnost je pocta rozšířit jej v digitálním prostředí,“ dodal.

Rowlingová se vrací, jiná než dřív

FOTO: J. K. Rowlingová pracuje na nové knize
Rowlingová se do nového projektu pouští s novým nakladatelem, Zdroj: youtube.com

Zatímco její literární dítko dospělo a je teď závislejší na distribučních společnostech, než na své slavné stvořitelce, J. K. Rowlingová už je naplno ponořena do dalšího projektu.

O potenciálním návratu k Harrymu se sice vyjádřila slovy „nikdy neříkej nikdy“, v této chvíli se ale věnuje něčemu značně odlišnému. Údajně už od roku 2007, kdy vyšel poslední knižní díl Pottera, tvrdě pracuje na další knize. A tentokrát to bude román pro dospělé.

„Ačkoli její psaní jsem si neužila o nic míň, moje nová knížka bude úplně jiná než Harry Potter,“ uvedla ve svém prohlášení.

Přečtěte si více o J. K. Rowlingové

Stejný nezůstane ani její nakladatel; práva na připravovaný titul nemá Bloomsbury, kde vyšel Potter, místo toho je získal Little, Brown. Přechod k novému vydavateli prý považovala za logický v souvislosti se startem nové etapy svého spisovatelského života.

Rowlingová ani mluvčí nakladatelství zatím nechtějí prozradit žádné detaily, podle Reuters bychom se však název i datum vydání románu měli dozvědět ještě letos.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..