Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Harry Potter míří do knihoven, Rowlingová zpátky do práce

Redakce

Redakce

15. 3. 2012

Chlapec, jenž zůstal naživu ani jeho autorka ještě rozhodně neřekli své poslední slovo. Zatímco příběhy mladého čaroděje dobývají stále nová a nová působiště, Rowlingová se pustila do psaní pro dospělé.

Čtěte také: Na Pottermore jsme vyzkoušeli, jak se žije v Bradavicích

Zmíněný web je však stále ve výstavbě, a tak se vydání e-knih odsunulo na neurčito. Částečně.

E-knihy budou k dostání s omezeným přístupem

Všech sedmi dílů ve formě e-knih a digitálních audioknih by se s předstihem měly dočkat školní a veřejné knihovny. Oznámil to OverDrive, společnost, jež by se podle smlouvy s Rowlingovou měla postarat o distribuci Harryho Pottera do více než 18 000 knihoven po celém světě.

„Harry Potter je fenomén, jaký nevidíte každý den. Pro současnou i budoucí generaci a jejich čtení a gramotnost má nesmírný význam,“ uvedl pro Reuters výkonný ředitel a prezident společnosti OverDrive, Steve Potash. „Pro naši společnost je pocta rozšířit jej v digitálním prostředí,“ dodal.

Rowlingová se vrací, jiná než dřív

FOTO: J. K. Rowlingová pracuje na nové knize

Rowlingová se do nového projektu pouští s novým nakladatelem, Zdroj: youtube.com

Zatímco její literární dítko dospělo a je teď závislejší na distribučních společnostech, než na své slavné stvořitelce, J. K. Rowlingová už je naplno ponořena do dalšího projektu.

O potenciálním návratu k Harrymu se sice vyjádřila slovy „nikdy neříkej nikdy“, v této chvíli se ale věnuje něčemu značně odlišnému. Údajně už od roku 2007, kdy vyšel poslední knižní díl Pottera, tvrdě pracuje na další knize. A tentokrát to bude román pro dospělé.

„Ačkoli její psaní jsem si neužila o nic míň, moje nová knížka bude úplně jiná než Harry Potter,“ uvedla ve svém prohlášení.

Přečtěte si více o J. K. Rowlingové

Stejný nezůstane ani její nakladatel; práva na připravovaný titul nemá Bloomsbury, kde vyšel Potter, místo toho je získal Little, Brown. Přechod k novému vydavateli prý považovala za logický v souvislosti se startem nové etapy svého spisovatelského života.

Rowlingová ani mluvčí nakladatelství zatím nechtějí prozradit žádné detaily, podle Reuters bychom se však název i datum vydání románu měli dozvědět ještě letos.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Harry Potter míří do knihoven, Rowlingová zpátky do práce