×
TOPZINE.cz

Tajemství Rowlingové? Pod falešným jménem publikovala detektivku

FOTO: J. K. Rowling
Kouzelný svět nepatří jen Rowlingové, říká zakladatel potterologie. Zdroj: Nakladatelství Albatros

J. K. Rowlingová, známá autorka knih o Harrym Potterovi, zmátla nejen literární kritiky, ale zvláště čtenáře po celém světě. V dubnu totiž pod pseudonymem Robert Galbraith vydala tajně detektivku s názvem The Cuckoo’s Calling.

J. K. Rowlingová napsala detektivku pod utajeným pseudonymem. Zdroj: Nakladatelství Albatros

Spisovatelka J. K. Rowlingová překvapila hned dvakrát. Za prvé se rozhodla napsat detektivku, tedy zcela odlišný žánr, než byl doposud její doménou. A aby knihu mediálně nezatížila svým známým jménem, rozhodla se ji publikovat pod pseudonymem začínajícího spisovatele Roberta Galbraitha.

„Doufala jsem, že to tajemství udržím déle, protože být Robertem Galbraithem byla osvobozující zkušenost,“ uvedla Rowlingová.

Detektivka The Cuckoo´s Calling vypráví příběh o soukromém vyšetřovateli Cormoranu Strikeovi a děj je situován do Londýna. Rowlingová jako Galbraith sklidila od literárních kritiků ovace, někteří dílo označili za skvělý počin začínajícího autora. Nutno ale uznat, že kniha ihned po publikaci vzbudila značné autorské spekulace. Galbraith i Rowlingová mají totiž stejného editora i nakladatele.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..