Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jay-Z vytvoří soundtrack k filmu Velký Gatsby. Bude v něm rapovat?

Rapper Jay-Z je v současnosti jedním z nejvlivnějších mužů americké hudební scény. Uspěje i na té filmové?

Klasické dílo Francise Scotta Fitzgeralda získá prostřednictvím nejnovějšího filmového zpracování zcela nový nádech. A to nejen díky režii excentrického Baze Luhrmanna. Už dnes je totiž jasné, že se tento snímek nebude snažit o zachycení atmosféry 20. let pouze pomocí jazzových a swingových rytmů.

Poté, co byla pro první trailer k filmu použita píseň No Church in the Wild, pod níž jsou autorsky podepsáni Jay-Z a Kanye West, začalo se spekulovat o možné spolupráci s Jayem-Z na soundtracku k filmu.

Všechny pochyby byly vyvráceny před několika dny. Jeymes Samuel, další z autorů hudby k filmu Velký Gatsby, zveřejnil na svém Twitteru tuto zprávu: „Jay-Z a já jsme vytrvale pracovali na hudbě k připravované klasice Velký Gatsby. Bude to nářez.“

Podívejte se na trailer filmu The Great Gatsby: Šarmantní Leo bude opět bojovat o ženu

Režisér Luhrmann je široko daleko znám tím, že když jde o hudbu k filmu, nebojí se překročit hranice. Bylo to znát již na jeho předchozích snímcích. Shakespearovu dvojici, Romea a Julii, totiž obdařil tóny skupiny Radiohead a Moulin Rouge z 19. století zase songy od Madonny.

Spekuluje se o tom, že příběh o nešťastně zamilovaném milionáři Gatsbym (Leonardo DiCaprio) a jeho vysněné Daisy (Carey Mulligan) by mohly doprovázet i písně od hvězd jako je Jack White, Filter nebo Florence + the Machine. Prozatím však není nic potvrzeno, a tak si zřejmě budeme muset ještě pár měsíců počkat.

Great Gatsby, The

Drama / Romantický
Austrálie / USA, 2012

Režie: Baz Luhrmann
Hrají: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton, Isla Fisher, Jason Clarke, Elizabeth Debicki, Gemma Ward, Callan McAuliffe, Amitabh Bachchan, Daniel Newman, Jack Thompson, Jacek Koman, Vince Colosimo, Goran D. Kleut

Premiéra v ČR: 16. 5. 2013

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jay-Z vytvoří soundtrack k filmu Velký Gatsby. Bude v něm rapovat?