Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Islám nebo křesťanství? V indonéském Makasaru je to úplně jedno

Linda Svobodová

Linda Svobodová

24. 9. 2011

Indonéský Makasar navštěvovali dlouhá léta především světaznalí turisté. Výstavba infrastruktury nyní umožňuje snadnější cestu do starobylého koloniálního města provoněného exotickým kořením.

FOTO: Makasar

Noční Makasar v Indonésii, provincie Jižní Sulawesi, Zdroj: youtube.com

Bývalé koloniální město Makasar je hlavním městem provincie Jižní Sulawesi. Už od 16. století byl důležitým obchodním střediskem, kde mezi sebou v poklidu obchodovali křesťané i muslimové. Dodnes si zachovává svoji koloniální tvář, ale zároveň je i moderním velkoměstským centrem.

Již před příchodem Evropanů v 16. století zde harmonicky pospolu žili Číňané, Arabové, Indové a další asijské národnosti. Indonéský přístav byl ideálním místem pro obchod s kořením, perlami, zlatem nebo textilem. Později se kontroly nad vývozem zmocnili holandští vládcové, jejichž misionáři do těchto končin přinesli křesťanství.

Pět důvodů, proč navštívit Makasar

1. Lae Lae

Restaurace Lae Lae podává nejlepší grilovanou rybu v Makasaru. Na přístavní město proslavené svými rybími specialitami je to dost odvážné tvrzení, ale množství hostů dokazuje jeho pravdivost. U vchodu si vyberete z ledového pultu rybu a než přistane na stole, může hladový host sledovat její očištění a následné grilování.

2. Přístav Paotere

Přístav se pyšní dlouholetou tradicí stavby člunů. Tradiční barevné škunery plné nejrůznějšího nákladu stojí za to pozorovat při východu slunce, kdy se jimi přístav jen hemží.

3. Trans Studio

Pravým rájem pro děti je zábavní park Trans Studio, třetí největší krytý park na světě. Děti se tu mohou vyřádit na autíčkách, vodních atrakcích nebo natočit svůj vlastní televizní pořad v dětském TV studiu. Mimo jiné se zde nachází i turistický resort a nákupní centrum.

FOTO: Zábavní park v Makasaru

V zábavním parku najdete Hollywood či Las Vegas

4. Pantai Losari

Dřevěný chodník v Pantai Losari je ideálním místem, kde potkat místní a nasát atmosféru. Nejen oči, ale i žaludky turistů si zde přijdou na své. Můžete ochutnat grilované banány, kořeněné kešu oříšky či místní jídlo Coto (směs ořechů a koření s hovězím mozečkem, jazykem a střevem).

5. Pevnost Rotterdam

Střed Makasaru je jedním z nejlépe zachovaných příkladů holandské koloniální architektury s klenutými vstupními branami a šikmými červenými střechami. Ačkoliv celkový obraz částečně ruší moderní vlivy, koloniální duch je zde stále přítomen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Islám nebo křesťanství? V indonéském Makasaru je to úplně jedno