Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Dovolená na lodi bývá stále oblíbenějším zážitkem

Redakce

Redakce

7. 5. 2010

Kapitánem na lodi bez řidičského oprávnění? Opalovaní na vlastní palubě, či snad romantická plavba ve dvou po překrásných místech Francie? Proč ne.

Zdroj: www.hausbot-dovolena.cz

Ilustrační foto, Zdroj: hausbot-dovolena.cz

Firma LOCABOAT nabízí přes 400 typů hausbótu PÉNICHETTE a 50 yacht typů EUROPA. Pokud si loď pronajmete, můžete s ní zakotvit ve 30 přístavech. Přístavy jsou rozesety po Francii, Německu, Irsku, Holandsku, Polsku a Itálii. Pokud si vyberete stát, který chcete proplout, nezbývá vám nic jiného, než si vybrat samotnou loď. Společnost nabízí hned několik typů. Jak již bylo řečeno hlavní rozdělení je na lodi Pénichette a  yacht Europe. Pénichette nabízí ještě rozdělení na Classic, Terrasse a Fly Bridge. Lodě se od sebe liší i velikostí. Nejnižší počet pasažérů jsou dva, ten nejvyšší je dvanáct.

Jakou vybrat destinaci?

Romantická plavba po Amsterdamu, Benátkách, jižní Francie, nebo dobrodružná výprava po Irsku? To vše už záleží jen na vás. Tras a možností je hned několik. Dokonce se můžete rozhodnout, zda poplujete z bodu A do bodu B, kde skončíte, nebo z bodu A, do bodu B a zpět k A. Na takové rozhodnutí však potřebuje člověk klid, a právě proto bych vám doporučila objednání katalogu, které je bezplatné. Informace naleznete na stránkách www.hausbot-dovolena.cz.

Zdroj: www.hausebot.cz

Interiér lodi, Zdroj: www.hausbot-dovolena.cz

Jaké jsou náklady?

V celkové ceně, která se pohybuje dle délky trasy, destinace a typu lodi, je zahrnuto vybavení kuchyně, ložní prádlo, počáteční instruktáž k ovládání lodi, palubní knížka (manuál k plavbě) a insolventní pojištění. Naopak v ceně není zahrnuto cestovní pojištění, náklady na dopravu do přístavu, ze kterého chcete vyplout, pohonné a topné hmoty (úhrada při vrácení lodi dle spotřebovaných motorových hodin), mapa povodí, pronájem kol, a další. Zajištění včasného objednání, či výlet v jiném období než v hlavní sezoně vám může zajistit slevu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená na lodi bývá stále oblíbenějším zážitkem