Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudba do auta? Nepodceňujte výběr muziky na cesty

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

7. 8. 2011

K létu patří cestování, k cestování zase dopravní prostředky. Tím nejčastějším, a pro mnohé nejpohodlnějším, je automobil. Proto jsme pro vás připravili výběr skladeb, které při cestě ve vašem autě zkrátka musejí zaznít.

FOTO: Zábava v autě ve filmu Crossroads

Dobrá hudba zpříjemnila cestu autem také Britney Spears ve filmu Crossroads, Zdroj: youtube.com

Ať už se chystáte na krátkou cestu po českých silnicích, nebo prorazíte hranice státu a vydáte se do mezinárodních dopravních houštin, nikdy nesmíte zapomenout skvělou hudbu. Protože jen hudba vám bude tím pravým společníkem při řízení. Můžete mít auto plné známých a přátel, ale ti se rychle unaví, usnou a řidič je jediná osoba v autě, která jeví rozpoznatelné známky života. Zařaďte si do svého playlistu výběr našich skladeb. Usne-li vám někdo na místě spolujezdce, tyhle pecky ho zaručeně proberou zpět k životu.

Chystáte se na cestu letadlem? Přibalte zaručené hity pro letecké dobrodružství

Sednete si do svého mazlíčka na čtyřech kolech, vyzvednete všechny kamarády a hurá na výlet. Nejlepší je zábavu rozpoutat ihned na začátku. Zapněte svůj přehrávač, volume dejte na maximum a nechte působit tóny skladby Satisfaction od Rolling Stones. Věřte, že onen notoricky známý kytarový riff dokáže vážně zázraky.

Paradoxem je, že základní motiv skladby se zrodil v hlavě Keithe Richardse uprostřed noci. Richards vstal, vzal kytaru a pustil magnetofon. Ráno se probudil a výsledkem jeho nočního setkání s hudební múzou byla asi dvouminutová nahrávka kytarového riffu se slovy: „I can get no satisfaction“. Zbytek kazety zabíralo Richardsovo nepřetržité chrápání. I když Richards svůj spánek nepřemohl, za volantem vás s touto písní určitě nepřepadne.

Rolling Stones – Satisfaction

Rozprouděnou krev můžete ještě trochu povzbudit současným tanečním hitem Party Rock Anthem od LMFAO. Nudná jízda po dálnici se tak stane tím nejlepším pro party v autě.

Budete na své dovolené grilovat? Nezapomeňte na nejlepší hudbu pro letní grilovačku

S touhle skladbou mizí počítání kilometrů – je jedno, kolik jich je již odjetých a kolik vás jich ještě čeká. Jízda se totiž najednou promění v taneční parket plný zábavy a pohody.

Každému se občas zalíbí projet autem ulicí a nechat za sebou znít basy skvělých hip-hopových skladeb. Mezi nejefektivnější patří jednoznačně I Need That z dílny Frank ‚n‘ Dank. Nejenže zanechá žádaný efekt, ale řidič si svou krasojízdu také náležitě užije. Pevné beaty, rap a jednoduchý flétnový motiv – z této kombinace mrazí a hudební buňky každého fajnšmekra budou v sedmém nebi.

Již při prvních tónech písně All By Myself od Celine Dion si většina z nás představí dnes již kultovní scénu z filmu Deník Bridget Jonesové, kdy nešťastná Bridget sedí na posteli, pláče a průchod svým emocím dává skrze tuto skladbu. Také v autě je občas potřeba trochu zpomalit a nechat zkrátka jen proudit myšlenky. Ostych stranou, zazpívejte si společně s Celine a troufám si říct, že za chvíli bude auto plné emotivních Bridget Jonesových.

Otevřete okénko svého motorového miláčka a vpusťte si do kabiny také pořádnou dávku legrace. Postarají se o ni Wham! a jejich Wake Me Up Before You Go-Go. Prvotní šok ze skladby se po pár okamžicích promění v neutuchající příliv smíchu. Tahle skladba dýchá uvolněností, optimismem a dobrou náladou. Je možná trochu ztřeštěná, ale proč si nezadovádět také za volantem? Pusťte si ji a vlije vám čerstvou krev do žil.

Zmíněná pětice songů je základní výbavou každého automobilového přehrávače. Nenechte se spoutat jen současnou moderní hudbou. Hudba je nesmrtelná, sáhněte tedy i do zadních šuplíků a pomozte na světlo starším prověřeným singlům. Zapomeňte na nudnou cestu s plným autem spících lidí. S tímto výběrem uděláte i z obyčejné cesty za zábavou jednu z nezapomenutelných kapitol vaší prázdninové cesty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudba do auta? Nepodceňujte výběr muziky na cesty