Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Letíte na dovolenou? Poslechněte si 5 hitů, které oživí vaši dlouhou cestu!

Adriana Semlová

Adriana Semlová

3. 8. 2011

Letíte na dovolenou o letních prázdninách za hezkým počasím nebo za památkami? Anebo na služební cestu? Hodiny v letadle však mohou být dlouhé a nudné. Pojďte si cestu zpříjemnit několika tematickými písničkami. 

FOTO: Letadlo

Nevíte, jakou hudbu si vzít do letadla? My vám poradíme! Koláž: Marián Luha, Topzine.cz

Letadlům se daří ve videoklipech k popovým nebo tanečním písním. Belgická zpěvačka Kate Ryan v letadle natočila celý klip k songu Ella, elle l´a. Americká superstar Kelly Clarkson se proletěla v klipu Breakaway a na letišti zakončila singl Never Again.

Jeden z největších hitů roku 2010 by rozhodně neměl chybět. Zpěvačka skupiny Paramore nazpívala song společně se začínajícím americkým rapperem B.o.B. Hayley v rozhovoru prozradila, že nabídku na nazpívání Airplanes dostala, když byli Paramore na turné. Refrén songu se jí natolik zalíbil, že spolupráci ihned přijala.

Mladý rapper byl prý vždy velkým fanouškem Hayley, ale nedoufal, že by někdy něco natočili společně. Muzikanti se však při nahrávání nepotkali a každý svou část natočili v jiný čas. Potkali se až při vystoupení, kde Airplanes představili veřejně.

Podívejte se, jaké songy se nejlépe hodí k létu!

Jak se naučit řídit letadlo? Tak v tomto případě určitě poradí videoklip Foo Fighters. Kapela je známá svými vtipnými videoklipy a parodiemi. V případě Learn To Fly si Foo Fighters vzali na paškál film Airplane! z osmdesátých let a členové kapely si zde zahráli hned několik rolí.  Dave Grohl si vystřihl dokonce rolí šest

The YouTube ID of 1VQ_3sBZEm0&ob is invalid.

Foo Fighters se ujmou pilotování a úspěšně přistanou na letišti, jak už to tak bývá i v amerických filmech. Kapela však singlem raketově dobyla přední příčky hitparád a 18. srpna 2007 se tento song hrál jako buzení posádky mise rakety Space Shuttle.

Trochu psychedelie z let šedesátých přinesou Jefferson Airplane s písničkou High Flying Bird. Skupina, která vystupovala na nejrevolučnějších hudebních festivalech v Monterey, na Woodstocku i v Altamontu už svým názvem přímo lítá nad zemí. „Tam vysoko letí pták, letí až k nebi. A já si přeju, aby se podívala dolů a pokračovala. Lítá tak volně na obloze.“

Jefferson Airplane – High Flying Bird

Jeden z největších hitů popové hvězdy Britney Spears byl nejprve napsán pro album Body Language Kylie Minogue. V klipu se Britney objevuje v roli letušky, která telefonuje a později obsluhuje cestující. Plešatého muže s nadváhou dokonce svádí na toaletách, ale později strhává jeho masku, pod kterou je atraktivní muž. Tomu ukradne z kapsy černý pas.

Toxic je jedním z prvních videoklipů, kde zpěvačka změnila image. Z hodné teenagerky se stala sexy žena, což Britney předvede ve scéně, kde je oblečená do diamantů. Sama Britney o Toxic řekla: „Je to pozitivní song, je jiný než většina mých dosavadních a to je důvod, proč ho mám tak ráda.“

Tak tenhle song zlepší náladu i člověku, který se bojí létat. Trojku moldavských kluků v roce 2004 snad ani nešlo přehlédnout. Popová parta O-Zone vedla snad všechny hudební žebříčky v Evropě se svým singlem Dragostea Din Tei. Písničku, kterou skupina nazpívala v rumunštině, napsal člen O-Zonů Dan Bălan a ihned se stala letním hitem. Hned se také song dočkal cover verze od zpěvačky Haiducii a mnoha verzích v národních jazycích po celém světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letíte na dovolenou? Poslechněte si 5 hitů, které oživí vaši dlouhou cestu!