Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Fotky: Umělec vytváří vojenské obrazy slavných herců. Fanouškům na přání

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

26. 8. 2012

!Fotogalerie!Steve Payne má na Facebooku tisíce fanoušků své práce. K dobovým vojenským obrazům přidává hlavy slavných herců. Na přání svých obdivovatelů tak vytvořil 300 let starého Roberta Pattinsona, Chucka Norrise nebo Leonarda DiCapria.

[album:

Steve Payne má momentálně na své facebookové stránce Replaceface: Personalised Portraits 5311 fanoušků. A stále mu přibývají. Na přání totiž vytváří vojenské portréty slavných herců, režisérů, občas i zpěváků a dalších celebrit. Mezi nimi je Brad Pitt, Chuck Norris, Leonardo DiCaprio či Bruce Willis.

„Základem mé práce jsou digitální kopie obrazů George Dawea. Následně pomocí Photoshopu do obrazů zakomponovávám přátele, rodinu a někdy i slavné celebrity,“ popisuje na svých stránkách Payne. Zde si můžete i zažádat o obraz vašeho oblíbeného herce nebo drahé polovičky. Přijde vám zarámovaný obraz, který si můžete stylově pověsit třeba nad krb.

Mrkněte na indie plakáty: Může být Matrix tečka a Harry Potter červený?

„Představte si sami sebe jako okázalého vojenského hodnostáře, který se tváří namyšleně a je plný nadřazenosti a samolibosti. Kdo by nechtěl takový obraz?“ ptá se Payne na své facebookové stránce. Sem vkládá i některé celebrity, jejichž koláže vytváří jen pro zábavu.

Chuck Norris mezi generály nesmí chybět. Zdroj: Replaceface: Personalised Portraits

Nejvíce lajků má obraz Roberta Downeyho Jr. Ostrá diskuse se pak odvíjí pod Robertem Pattinsonem, známým ze ságy Twilight. „Já vím, já vím. Bylo to na přání. Už se to nikdy nestane,“ odpovídá zde Payne.

Ne všechny práce jsou ale povedené. Když si sami prolistujete galerií, narazíte i na dost podivný obraz Dwaynea The Rocka Johnsona. „Líbí se mi nápad udělat Rocka generálem, ale tenhle obrázek vypadá, jako by byl upravovaný ve Photoshopu tak dvě minuty,“ píše tu například uživatel Erin Michael Fees.

Pokud vás tato práce zaujala, můžete si napsat o vlastní portrét na Paynův mail: replacefaceportraits@gmail.com.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Umělec vytváří vojenské obrazy slavných herců. Fanouškům na přání