Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Fotky: Třetí den festivalu Rock for People 2011 vygradoval koncertem My Chemical Romance

Marie Baladová

Marie Baladová

5. 7. 2011

Pondělí se neslo ve znamení střídavé oblačnosti i pestrosti hudebních žánrů. Vystoupili zástupci světové hudební špičky, například White Lies, The Wombats, Asian Dub Foundation, Levellers nebo John Butler Trio. Jako hlavní headliner dne vystoupili velmi očekávaní My Chemical Romance.

Gerard Way z My Chemical Romance, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Den zahájilo příjemné zjištění, že neprší. Tedy skoro neprší. Postupem dne se chvílemi na obloze objevilo i sluníčko a rozehřálo zmrzlé návštěvníky.

Mezi prvními zajímavými jmény na pořadu dne byli slovenští Lavagance. Rozhodně si zasloužili větší dav, podle jejich svěžího vystoupení lze soudit, že tahle kapela rozhodně nejede v zajetých kolejích tuzemského rocku. Alternativní přístup jim sluší a svoji nejznámější skladbu Miles zvládli na výbornou.

Čtěte také: Pendulum byli skvělou závěrečnou tečkou festivalu

Odpolednem pak provedli Your Demise, Parkaway Drive, slovenští Polemic a také Pipes and Pints, od jejichž frontmana Vojty Kaliny se Topzine.cz podařilo získat krátký rozhovor:

Jaký máte vztah k větším tuzemským festivalům?
Velice kladný, ale zase co je veliký festival? Třeba Rock for People je dobrý, ale pro nás je největší prožitek festival Mighty Sounds. Tam se sejde celá punková rodina a je nám všem hej.
Bude mít návštěvník možnost potkat vás někde ve festivalparku?
No, určitě. Máme sice možnost stát v backstage a koukat na kapely přímo, ale radši dáme přednost přímému kontaktu s fanoušky.
Vaši fanoušci se mohli dočíst, že zpěvák vaší kapely se chystá odejít. Je to stále aktuální?
Stále. Už je to oficiální věc. Mike je z celé věci unavený a potřebuje si odpočinout.
A máte už někoho na zástup?
Zatím nechci říkat nic oficiálního, ale někdo už se rýsuje.

Čtetě také: Sum 41 předvedli na nedělním Rock for People hotovou smršť

Podvečer se nesl v duchu vynikajících kytarovek. Pro start byli ideální John Butler Trio. Kdo nedá dopustit na britské alternativní kapely, zaplesal nad White Lies a The Wombats. White Lies předvedli velice sofistikované představení a rovněž hráli hodně nahrávek z jejich nového alba Ritual. Představení bylo skvělé, škoda poslední nejlepší písně Bigger than us, kterou zpěvák Harry McVeigh bohužel chvílemi neuzpíval.

The Wombats při koncertě na Rock for People

Zato koncert The Wombats, kteří málem kvůli zrušenému letu nepřijeli, byl jeden z nejkvalitnějších. Zazněly skadby jako Let´s Dance to Joy Division, Techno Fan nebo Tokyo (Vampires and Wolfes). Obě kapely velice mile překvapily svou vřelostí k publiku, kterou by člověk od britských kapel zrovna neočekával.

Čtěte také: Rock for People 2011 zahájil skvělý Žlutý Pes a mdlý Xindl X

Věčná škoda, že Levellers se kryli s Wohnout. Jsou to totiž dvě kapely, které k letním festivalům neodmyslitelně patří. Sestava kolem bratrů Homolů jednoduše nemůže zklamat a kdo neskáče na Ó Gramofón, není Čech. Za to Levellers navodili svými ostrými kytarami s keltským nádechem s příměsí didgeridoo opravdu stylovou atmosféru.

S vrcholem večera přišly i nejočekávanější hvězdy – My Chemical Romance. Bylo to velice strhující představení, obzvláště pro skalní fanoušky. Zazněly i osvědčené hity jako Welcome to the Black Parade. Asian Dub Foundation byli absolutně nejlepším zakončením večera. Rock for People během pondělka opět uvedl to nejlepší, co mohl.

Další festivalový den očima Terezy Ticháčkové

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/cz-hradec_kralove-rock_for_people-3/]

Podívejte se i na další fotky z pondělního Rock for People

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Třetí den festivalu Rock for People 2011 vygradoval koncertem My Chemical Romance