Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Festival Rock for People 2011 zahájen. První návštěvníky přívítal Xindl X i chladné počasí

Marie Baladová

Marie Baladová

3. 7. 2011

Největší český hudební festival Rock for People přivítal první návštěvníky. Večer pro nedočkavé představil jména domácí hudební scény, jako jsou Žlutý Pes, Xindl X, The Prostitutes nebo Cocote Minute, a zahájil tak největší událost letošní letní festivalové sezóny.

Ondřej Hejma ze Žlutého Psa na Rock for People 2011 Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Brány festivalu se otevřely úderem druhé hodiny odpolední. Festival park, tak jak ho lidé znají z předchozích ročníků, v předvečer hlavních festivalových dnů uvítal okolo dvanácti tisíc návštěvníků, které neodradilo ani dlouhé čekání na vstup do stanového městečka. Mezi prvními vystoupily tuzemské kapely, svá pódia fanouškům otevřely i Talent and Jam Stage s nezávislými kapelami a Showcase Stage s revival bands.

Čtěte také: Pendulum byli skvělou závěrečnou tečkou festivalu

Mezi nejzvučnejší jména večera určitě patřili The Prostitutes, kteří ve velkém festivalovém stanu navodili tu pravou atmosféru a naladili návštěvníky na tu správnou festivalovou vlnu. Na té se pak vezl i zbytek kapel. Českým publikem velice oblíbená kapela i přes absenci větších koncertů či nové tvorby, a to Žlutý Pes, sklidila úspěch se svým zaručeným hitem Modrá je dobrá a Ondřej Hejma ve svém typickém klobouku bavil publikum i coververzemi hitů jiných rockových kapel.

Návštevníci na Rock for People 2011

Po nich následoval mnohými oblíbený i nenáviděný Xindl X. Slaměný klobouk a banjo mu na imagi rozhodně nepřidalo. Jediná skladba, do které se to hodilo, byla Láska v Housce. Svoje osvědčené hity celkem zvládl, ale zbytek zaváněl amatérským country. Možná to bylo prvotním špatným nazvučením, nebo jeho špatnou náladou, Kdo ví.

Čtěte také: Pondělní Rock For People byl ve znamení kytarovek a My Chemical Romance

Večer pak zakončili další představitelé české hudební tvorby – Republic of Two a Cocote Minute. Kdo se chtěl bavit zaručenými hity, mohl zavítat na Showcase Stage na revival kapely. Ke slyšení byli skladby takových kapel, jako Guano Apes, Red Hot Chilli Peppers, Faith No More nebo U2.

Koncert Xindla X na Rock for People 2011

Jediným problémem dne byly nepříjemné fronty u vstupu do stanového městečka. Lidé museli čekat až tři a půl hodiny, než mohli rozbít stan a vyrazit do prvního víru festivalového dění. Jinak ale festival park potěšil přehledným značením a organizací. Večer se lehce rozeběhl a naladil první vlnu návštěvníků na následující nabité festivalové dny a naznačil, že se rozhodně máme na co těšit.

Čtetě také: Sum 41 předvedli na nedělním Rock for People hotovou smršť

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Rock for People 2011 zahájen. První návštěvníky přívítal Xindl X i chladné počasí