Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Poslední den festivalu Rock for People 2011 ukončilo slunečné počasí s kapelou Pendulum

Jan Novotný

Jan Novotný

6. 7. 2011

!Fotogalerie!Bohužel závěrečný, ale zato prosluněný den letošního ročníku festivalu Rock for People uzavřely zvučná jména zahraničních interpretů. Vystoupily takové skupiny jako Jimmy Eat World, Tokyo Ska Paradise Orchestra nebo Pendulum.

Jimmy Eat World při koncertě na festivalu Rock for People Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Areál královehradeckého festivalparku naplnilo už přes pětadvacet tisíc návštěvníků. Po pondělní noční zábavě v podobě neuvěřitelných riffů basové linky kapely Primus se pařilo až do ranních hodin. Poslední den festivalu Rock for People začal příjemnou změnou počasí. Ačkoliv šlo na první pohled na zúčastněných poznat znavení po čtyřech dnech plných zábavy, všichni se drželi zuby nehty. Bylo se ještě na co těšit.

Ale zpátky k dopoledni. Již ve dvanáct hodin začala kapela Kryštof se svým kinoturné. Skupina představila dvě a půl hodiny trvající sestřih dokumentárních záběrů, které o sobě kapela nechává na svých cestách natáčet. Písničky tak doplnily například rozhovory s muzikanty nebo jejich vzpomínky na významné momenty.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-hradec_kralove-rock_for_people_2011-3/]

Od půl druhé pak začala první kapela posledního dne přehlídky kapel. Na pódiu se představili američtí vyznavači melodického metalcoru The Ghost Inside. Mezitím se na vedlejší stage připravila hispánská partička, jež si říká Molotov. Tento Grammy oceněný mexický koktejl namíchal různé hudební styly, a tak se chvílimi daly zaslechnout písně připomínající kapely Rage Against the Machine, Gogol Bordelo nebo španělské Ska-P.

Floridská rocková kapela Anberlin nažhavila své nástroje krátce po půl šesté a začala svých pětačtyřicet minut programu. Zazněly jak skladby z nové desky, tak i ty fanouškovi nejbližší. Své vystoupení zakončili odhozením mikrofonu po písni The Feel Good Drag. Čeho si ale nešlo nevšimnout, bylo mizerné nazvučení, a tak se zvuk nástrojů prolínal v jedné nesrozumitelné linii. Ovšem i přesto sklidila kapela úspěch a, jak prohlásil sám zpěvák Stephen Christian, na toto vystoupení v Čechách jen tak nezapomene.

Čtěte také: Pondělní Rock For People byl ve znamení kytarovek a My Chemical Romance

Když porovnám právě zmíněný Anberlin s alternativní rockovou skupinou Jimmy Eat World, jež vystoupila hned po nich, atmosférou, počtem přihlížejících, nazvučením i celkovým dojmem vyhráli kluci z Jimmy Eat World. K dokonalosti při závěrečné skladbě The Middle chyběly už jen do spodního prádla svlečené fanynky.

Vypsaná Fixa

Mezitím se v areálu ozývaly tóny písní skupiny Buty a po odehraném koncertě Vypsané fixy své dechové nástroje nažhavila víc jak dvacet let fungující ska-jazzová mašina Tokyo Ska Paradise Orchestra z Japonska. Ta se u nás ukázala vůbec poprvé a, jak vzkázala před začátkem festivalu: „Doufáme, že budete tancovat s úsměvem na tváři,“, tak se také stalo. Z japonských ostrovů totiž přivezli skvělou dávku vybroušeného skáčka, energie a zábavy a pochvalou divákům v českém jazyce se zavděčili nejednomu účastníkovi.

Očima Marie Baladové: Na poslední večer jsem se těšila jak děcko na vánoční stromeček. Tata Bojs a Pendulum jsou pro mě jména, kvůli kterým jsem ochotna si vykřičet hlasivky. Navíc obě kapely dovezly svá nová alba (dobře, u Pendulum je to už nějaký pátek). Tata Bojs v čele s Milanem Cajsem odehráli výborný koncert plný songů z nové desky Ležatá Osmička. Jediné, co mě zklamalo, bylo umístění kapely na stage ve stanu. Kapela aspirující na album roku si rozhodně zaslouží velký open air. A Pendulum? Nebyla jsem jediná, kdo z nich měl nesmírnou radost. Když jsem minulý rok psala recenzi k albu Immersion, pochybovala jsem, zda to všechno bude moci Rob Swire uzpívat. Uzpíval, a skvěle. Nový bubeník, stylová scéna na pódiu, album Immersion a staré dobré hity jako Slam nebo Blood Sugar vyvolaly davové nadšení. Pendulum patří mezi špičku electro kapel, které hrají své songy a sety naživo. Lepší zakončení snad ani nemohlo přijít.

Čtetě také: Sum 41 předvedli na nedělním Rock for People hotovou smršť

A The Streets? Žádná one-man show. Celkem sedm členů skupiny se postaralo o vynikající hudební zážitek míchající pop, hip-hop, elektro a jiné styly. Tohle představení kapele uvěřili snad všichni fandové. Důkazem bylo hromadné čapění davu v polovině setu. Nakonec si Mike Skinner sundal triko a jako stará rocková hvězda skočil mezi diváky.

Odbyla jedenáctá hodina a program na hlavní venkovní stagi uzavřela australská elektronika a mistři svého oboru Pendulum. V průběhu této skvělé show se na cestu rýmů vydali Prago Union. Na ty se sešlo sotva pár lidí, ale i tak byla skvělá klubová atmosféra, kterou korunoval Kato svým gestem podáním flašky whiskey mezi fanoušky. A pro koho ani toto nebylo příliš, ten se měl naposledy možnost pořádně vytancovat na Talent & Jam a Showcase stagi. Tak zase za rok.

Čtěte také: Rock for People 2011 zahájil skvělý Žlutý Pes a mdlý Xindl X

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poslední den festivalu Rock for People 2011 ukončilo slunečné počasí s kapelou Pendulum