Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Paramore ovládli nedělní program festivalu Rock for People 2011. A to i navzdory dešti

Jan Novotný

Jan Novotný

4. 7. 2011

FOTO: Paramore!Fotogalerie!Největší tuzemský hudební festival podruhé otevřel brány do areálu. A ani častý déšť nemohl nikomu zkazit zábavu, jež způsobila podívaná na hudební hvězdy jako Sum 41 a Paramore.

FOTO: Paramore

Hayley Wiliams ze skupiny Paramore, Foto: Marie Kozmová, Topzine.cz

Festival se probudil do druhého, zato bohužel deštivého dne. Lidé dospávali ranní kocoviny z předešlé noci, a tak byl kolem jedenácté hodiny festivalpark téměř prázdný. No, není se čemu divit, k tomu nepovedenému počasí bývá první festivalový den tradičně ten nejbouřlivější. K patnácti tisícům pátečních návštěvníků festivalu přibyly další tisíce, a to i přes velikou nepřízeň počasí. Lidé se pomalu začínali hloučkovat okolo půl druhé odpoledne, kdy je uvítala první nedělní kapelu Konflikt!.

Čtěte také: Pendulum byli skvělou závěrečnou tečkou festivalu

Ani zima a oblečená pláštěnka neodradily velký počet lidí od vystoupení písničkářky Debbi. Jedním slovem příjemná změna. Pět minut před pátou odpolední na tvářích vyčarovalo úsměv nejen občasné vykukování sluníčka, ale hlavně skáčko skupiny Sto zvířat, na které se sešla drtivá většina fanoušků.

Nedělní Rock for People objektivem Terezy Ticháčkové
[album:https://www.topzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/cz-hradec_kralove-rock_for_people-2/]

Zato účinkování podvraťáckého punkrocku U.S. Bombs vypadalo jako za trest. Od první skladby nasadili tempo téměř bez pauzy, jako by to chtěli mít co nejrychleji za sebou. Žádná zábava, jak by leckdo myslel. Takže skladby jako Roll Around a We Are The Problem zapadly mezi spoustu jiných.

Čtěte také: Pondělní Rock For People byl ve znamení kytarovek a My Chemical Romance

Ovšem kluci z UDG opět nezklamali, ačkoliv vynechali songy jako Motýl či Hvězdář. A kromě kolektivního zapojení diváku jsme byli svědky kousků akrobatky Kláry. Chinaski tančícím divákům naložili pouze ty nejhranější skladby, což vůči stále špatnému počasí nebylo vůbec ke škodě.

Následovalo špičkové, tolik očekávané punk rockové peklo pod záštitou skupiny Sum 41. Partička se do toho od začátku pěkně opřela a kolemjdoucích fandů přibývalo. Ještě když zahráli jako odměnu publiku hned po sobě skladby Fat Lip a Into Deep. Kapela dovezla pár songů z nové desky, promíchala je s klasikami, skvěle se pobavila s publikem a výborný hudební zážitek byl na světě. Místy to byla až taková vřava, že security měla co dělat, aby stíhala vytahovat omdlelé fanynky. Po poslední náloži písní se skupina rozloučila skladbou Still Waiting a odešla z pódia. Zůstalo jen spoustu hlíny a páry špinavých nohavic.

FOTO: Sum 41

Sum 41 sklidili obrovský úspěch

Po odehraní tohoto punk rockového koncertu si většina návštěvníků šla poslechnout set kapely Tři Sestry. Ti vsadili na známé skladby z dřívějška, klasicky vyčepovali desítku piv a poděkovali divákům stylem: „Vás tady teda je. Více než na Chinaski.“

Čtěte také: Rock for People 2011 zahájil skvělý Žlutý Pes a mdlý Xindl X

Houslista kapely František Kacafírek ke koncertu podotkl: „Opravdu jsme si to dneska užili. Teda já určitě.“ Na otázku, jestli bude mít návštěvník možnost potkat členy kapely ve festivalparku u baru, s úsměvem odpověděl: „No, já myslím, že určitě.“ Představení se líbilo i bubeníkovi kapely U.S. Bombs, který kytaristovi z Tří Sester vysekl pochvalu.

Očima Marie Baladové: Nejzajímavějším jménem dne byla pro mě rozhodně Kate Nash. Doteď nevím, jestli její projev byl výsledkem extrovertní osobnosti nebo nějakých posilňujících látek. Nicméně dokázala, že zpěvačka je to kvalitní, i přes její poněkud zvláštní ječivé chvíle. Z českých interpretů mě potěšili UDG, roztomilá Debbi nebo Chinaski, kteří konečně sázeli pouze na své osvědčené písně. Velice příjemným zpestřením byl Jiří Schmitzer se svým neotřelým projevem. Takový Tomáš Klus si své představení rozhodně užil a předvedl, že je mistr improvizátor i při od publika vyžádané techno písni. Pěkné koncerty, ale na to hlavní se ještě můžeme těšit.

Zároveň začal vytoužený koncert nejzvučnějšího jména tohoto ročníku, Paramore. Ti se rozjeli docela nejistě, ale velice brzy se na českých fanoušcích otrkali a vzali publikum za své. Nadělili jim dárek v podobě dosud nehrané písně Monstrum. Poté následovala skvělá show. Mezi diváky se dokonce neslo něco o zrzavé Avril. A ti, kteří ponocovali, se dočkali skupiny Bullet for My Valentine a do dlouhého rána jako kulisa hrála Kay & Tuzex.

Podívejte se na festivalovou atmosféru pohledem Marie Kozmové:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paramore ovládli nedělní program festivalu Rock for People 2011. A to i navzdory dešti