Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry v kinech: Anna Karenina a Oui, šéfe!

Redakce

Redakce

6. 12. 2012

Po premiérami nabitém minulém týdnu nás tentokrát čekají jen dva filmy, a to kostýmní melodrama Anna Karenina a francouzsko-španělská komedie Oui, šéfe!

Keiře Knightley to bude opět slušet, v těchto šatech je to sázka na jistotu. Zdroj: Bontonfilm

Anna Karenina (trailer)

Režisér Joe Wright se po žánrové odbočce, kterou představovala akční Hanna, vrací do vod, které dobře zná, tedy ke zpracování klasických románů. Svými předchozími filmy Pýcha a předsudek či Pokání, jasně dokázal, že tyto filmy natáčet opravdu umí, a tak se na jeho nový výpravný film těší kde kdo. Navíc opět získal ke spolupráci Keiru Knightley, které bude tentokrát sekundovat Jude Law.

Příběh lásky mladé manželky vysokého vládního úředníka a ambiciozního důstojníka na pozadí carského Ruska 19. století je literární klasikou. Jde doslova o příběh ženy, kterou její nová láska nejen zcela společensky znemožnila, ale i zahubila. Od jejího setkání s mladým důstojníkem se nedokáže ubránit pocitům, které k němu chová, ale Rusko bylo v té době k podobným excesům bohužel velmi netolerantní.

Anna Karenina, Drama, Velká Británie / Francie, 2012, 130 min, Režie: Joe Wright, Hrají: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Kelly Macdonald, Matthew MacFadyen

video
play-sharp-fill

Oui, šéfe! (Comme un chef)

Příběh komedie z gastronomického prostředí nás přivádí k hlavnímu hrdinovi, kterým je neúspěšný, ale talentovaný třicátník Jacky Bonnot (Michaël Youn). Neúspěšný je proto, že se mu nedaří splnit si svůj sen, kterým je, tak jako pro mnoho dalších kuchařů, otevřít si vlastní podnik. Finanční situace jej navíc nutí přijímat i pro něj podřadné práce, které si ale není schopen udržet. Jeho úděl se však změní ve chvíli, kdy potká slavnou kulinářskou hvězdu Alexandra Lagarda (Jean Reno), jehož zavedenou pozici ohrožuje finanční skupina vlastnící síť jeho restaurací.

Ačkoliv je režisér Daniel Cohen v podstatě nováčkem, podařilo se mu přizvat ke spolupráci právě silnou hereckou dvojici Jean Reno a Michaël Youn, kteří by mohli být jistou zárukou dobré zábavy.

Oui, šéfe! (Comme un chef), Komedie, Francie / Španělsko, 2012, 84 min, Režie: Daniel Cohen, Hrají: Jean Reno, Michaël Youn, Raphaëlle Agogué, Julien Boisselier, Pierre Vernier

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=PKAndZutGi8[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry v kinech: Anna Karenina a Oui, šéfe!