Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer Anna Karenina: Keira Knightley hraje nejtěžší roli v životě

Redakce

Redakce

24. 6. 2012

FOTO: Anna KareninaUž jsme viděli mnoho filmových adaptací slavného románu L. N. Tolstého. Tentokrát se v roli krásné, inteligentní a konvencemi svázané Anny Kareninové objeví Keira Knightley, které postava mladé ruské ženy opravdu sluší.

video
play-sharp-fill

Režisér Joe Wright natočil další historické drama s Keirou Knightley . Středem pozornosti je tentokrát Rusko v 19. století. Knightley hraje titulní postavu Annu, která se zamiluje do důstojníka Vronského (Aaron Johnson). Přestože je Anna milující matkou, dává přednost opravdovému citu před manželstvím, jež ji doposud jen svazovalo. Za to ji ale společnost odsoudí, a navíc i Vronski ji přestává milovat…

Přečtěte si více informací už ve starším článku o filmu Anna Karenina

Bylo natočeno už mnoho filmových adaptací slavného ruského románu, ale nová Wrightova verze slibuje něco víc. Oscarový režisér má už totiž zkušenosti s těmito stylizovanými dramaty. Pro Keiru byla role opravdu výzva.

„Bylo to úžasné, rozhodně to byla nejtěžší role, jakou jsem kdy měla. V jedné postavě vidíte to nejlepší i to nejhorší a najít mezi tím nějakou rovnováhu bylo opravdu těžké,“ uvedla. Už z traileru můžeme usuzovat, že toto zpracování  má velkou šanci zastínit všechna ostatní.

Režisér a Keira už nějakou tu spolupráci mají za sebou, a to v úspěšných snímcích Pokání a Pýcha a předsudek. Není proto divu, že v novém dramatu Anna Karenina padla volba právě na ni.

FOTO: Anna Karenina

Možná takto si Tolstoj představoval Annu Kareninu. Zdroj: distributor filmu

Mnozí tvůrci by mohli tento trailer závidět, protože když se na něj podíváte, nemáte už jinou šanci než film zhlédnout. Splňuje totiž účel každého traileru, a to upoutat. Skvěle zobrazuje celou situaci a také to, co je na příběhu nejdůležitější – charaktery postav.

Soundtrack od skupiny Two Steps From Hell s názvem Nero harmonicky dolaďuje celý trailer, takže pokud se opravdu zaposloucháte, nevyhnete se pocitu husí kůže. Nicméně, pokud bude film dobrý stejně tak jako ukázka, máme se na co těšit.

Anna Karenina

Drama
Velká Británie, 2012

Režie: Joe Wright
Hrají: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Johnson, Kelly Macdonald, Matthew MacFadyen, Alexandra Roach, Domhnall Gleeson, Alicia Vikander, Emily Watson, Olivia Williams, Ruth Wilson, Michelle Dockery, Bill Skarsgård

Premiéra v ČR:  6. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Anna Karenina: Keira Knightley hraje nejtěžší roli v životě