Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na říjen 2014: Ben Affleck pohřešuje manželku

V desátém měsíci letošního roku se v kině sejdou nové tituly rozličných stylů a žánrů. Ben Affleck v thrilleru pohřešuje svou ženu, Robert Downey Jr. musí zachránit svého otce před věznicí a poznáme začátky upířího hraběte Draculy.

FOTO: Neil Patrick Harris Gone Girl

„Tenhle film bude legen…dární!“ Zdroj: CinemArt

Zmizelá (Gone Girl)

Amy nečekaně zmizí v den pátého výročí manželství s Nickem. I přestože jejich vztah procházel krizí, hluboce otřesený Nick začne po Amy pátrat na vlastní pěst. Všechny stopy paralelního policejního vyšetřování však ukazují na Nicka jako na osobu, která Amy unesla. Je Nick zdrceným manželem nebo násilnickým mistrem přetvářky?

Adaptace tři roky starého amerického bestselleru se ujal mistr thrillerů David Fincher, který se rozhodl pro netypické obsazení hlavních rolí. Podezřelého manžela zmizelé ženy si na vlně comebacku zahrál Ben Affleck, jejího ex-přítele pak v nekomediální roli Neil Patrick Harris ze sitcomu Jak jsem poznal vaši matku.

Datum premiéry: 2. října

video
play-sharp-fill

Drákula: Neznámá legenda (Dracula Untold)

V 15. století muselo křesťanské Rumunsko čelit útokům muslimských nájezdníků. Následník trůnu princ Vlad se rozhodne svou vlast zachránit za každou cenu, a proto vstoupí do tajného vojenského hnutí křesťanů. Zde získá nejen přezdívku Dracula, ale také schopnosti, které z něj učiní prvního upíra na Zemi.

Příběh o událostech draculovské ságy, které se udály ještě před románovou předlohou Brama Stokera, přináší nová výpravná hororová fantasy debutujícího režiséra Garyho Shorea. V hlavní roli upířího hraběte se představí Luke Evans, který získal ostruhy v Jacksonově Hobitovi a šestém Rychle a zběsile.

Datum premiéry: 16. října

video
play-sharp-fill

Soudce (The Judge)

Úspěšný obhájce Henry navštíví svůj rodný domov na malém městě v Indianě. Zjišťuje, že jeho otec, slavný soudce, je obviněný z vraždy. Henry bude muset sesbírat všechny síly k tomu, aby znovu navázal zpřetrhané kontakty se svou rodinou, ale také k obhajobě svého otce před soudem, kde se proti němu postaví nekompromisní žalobce Dickham.

Robert Downey Jr. letos svlékl superhrdinský kostým a společně s Billym Bobem Thorntonem a hereckou legendou Robertem Duvallem vytvořil herecký trojúhelník, který se převtělí do rolí žalobce, obhájce a soudce v novince ze spolehlivého žánru soudního dramatu.

Datum premiéry: 23. října

video
play-sharp-fill

Andělé všedního dne

Strážci duší s nebeskými perutěmi se snesli na Zem, aby svým svěřencům ulehčili jejich osud. V Praze jsou jim pod ochranu svěřeni v manželství nešťastný instruktor autoškoly Karel (Bolek Polívka), jeho studentka Ester (Klára Melíšková) a mladík Zdeněk (Václav Neužil), který chce spáchat sebevraždu poté, co ho opustila žena. Čtveřice andělů výrazně zamíchá jejich kartami osudu.

Další román nejúspěšnějšího českého spisovatele Michala Viewegha získává svou filmovou podobu. Tentokrát si jej vzala do parády v současnosti patrně nejvýraznější domácí režisérka Alice Nellis, která do rolí čtyř andělů obsadila Mariána Labudu, Vojtěcha Dyka, Vladimíra Javorského a Elišku Křenkovou.

Datum premiéry: 9. října

video
play-sharp-fill

Co jsme komu udělali? (Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?)

Rtuťovitý Claude je věřící katolík a zastánce konzervativních hodnot. S manželkou Marií mají čtyři dcery, z nichž se tři navzdory rodičům i konzervativní výchově postupně provdaly za muslima, Žida a Číňana. Proto vkládají naděje do poslední dcery, která si za svého nastávajícho vybere katolíka. Jenže ani on není čistokrevným Francouzem…

Výbušný francouzský komik Christian Clavier svého času diváky hurónsky rozesmíval v Návštěvnících, od druhého Asterixe jsme však o něm u nás moc neslyšeli. O to víc k návštěvě kina láká nová komedie, která si bere na paškál zatvrzelé zastánce konzervatismu, rasové předsudky a současný multikulturalismus.

Datum premiéry: 23. října

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na říjen 2014: Ben Affleck pohřešuje manželku