Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

7 zajímavostí o Robertu Downeym Jr. Prvního jointa si dal v šesti letech

Charismatický herec, známý především jako Iron Man tvrdí, že čím hlouběji klesnete, tím větší je váš návrat na vrchol. Zrovna v případě Roberta Downeyho Jr., který je svou drogovou minulostí přímo pověstný, nelze nesouhlasit.

FOTO: Robert Downey Iron Man 3

Downey chce divákům přinášet stále něco nového. Zdroj: Falcon

Robert Downey Jr. se narodil 4. dubna 1965 v New Yorku. Vyrůstal v hereckém prostředí, a tak není divu, že se před kameru dostal už v pěti letech. Kvůli práci jeho otce se často stěhovali, nakonec s ním však po rozvodu rodičů zůstal v New Yorku. V mládí studoval balet v Londýně a nějaký čas i střední školu v NY. Než ho vyhodili.

Robert byl viditelně už od mládí pěkné kvítko, až mu to časem trochu přerostlo přes hlavu. Několikrát se léčil ze závislosti na drogách,  a aby nebyl pozadu oproti ostatním hvězdám, nějakou dobu strávil i ve vězení. Dnes si tohoto herce spojíme hlavně s postavou přechytralého egoisty Tonyho Starka alias Iron Mana.

Nyní si můžete zajít do kina na třetí pokračování příběhu o tomto svérázném členovi Avengerů, příznačně nazvaném Iron Man 3.

video
play-sharp-fill

1. Drogy, chlast a vězení

Robert by svou minulostí strčil do kapsy několik problémových hvězd naráz. Není žádným tajemstvím, že herec má za sebou několik pobytů v léčebnách, ze kterých úspěšně utíkal, aby se tam za chvíli objevil znova.

Jeho problémy s drogami mu způsobily nejednu potíž, až nakonec došla soudci trpělivost a poslal ho i přes nejlepší právníky do vězení. Tam si pobyl rok a půl. Nakonec se Robert rozhodl nastoupit na léčení dobrovolně a od té doby seká latinu.

2. První joint v šesti letech

Prvního jointa prý dostal herec od svého otce ve svých pouhých šesti letech. V dětství to ale obecně neměl příliš jednoduché. Kvůli práci jeho otce se rodina stěhovala tak často, až se nakonec rodiče rozvedli. Herec zůstal se svým otcem, o kterém se zmínil, že mu uměl projevit lásku snad pouze tak, že spolu fetovali.

Snímek Gothika přinesl herci životní lásku a nový začátek

Gothika přinesla herci životní lásku a nový začátek. Zdroj: Bontonfilm

3. Nejenom Iron Man končí

I když, možná si to Downey ještě rozmyslí, až uvidí vypsaný šek. Teď sice tvrdí, že ve svých 50 letech chce s akčními filmy skončit, ale kdo ví. Přece jenom takových 50 milionů dolarů, které dostal za svou roli v Avengers se jen tak neztratí. Nicméně při výdělku snímku, který činil 1,5 miliardy dolarů to byla taková nicotná položka. Jo, má to holt někdo život.

4. V soukromí milující romantik

Láska dokáže s lidmi dělat opravdové zázraky. Svou ženu Susan poznal Robert při natáčení filmu Gothika (2003) a od té doby je z něj jiný člověk. Nejenom že se zbavil závislosti na veškerých omamných látkách, ale i po mnoha letech se herec ke své ženě chová jako čerstvě zamilovaný. Kdo by to byl do nafoukaného tvrďáka Starka řekl.

5. Zvládne i hru na saxofon

To, že je Robert nejenom perfektní herec, ale také i zpěvák všem dokázal svým debutovým albem The Futurist, které vydal v roce 2004. Mimo jiné se i sám doprovázel na klavír, a aby toho nebylo málo, občas něco přidal i na saxofon.

Role Tonyho Starka byla Downeymu doslova ušitá na míru

Role Tonyho Starka byla Downeymu ušitá na míru.

6. Občas se cítí osamělý

Jak se herec zmínil v jednom z rozhovorů, občas se cítí jako herec izolovaný a osamělý. Záleží to prý na situaci, každopádně by si rád zahrál třeba v Berlíně. Jestli ale něco opravdu nemá rád, tak je to propagace filmu před premiérou.

7. Sám miluje filmy a kino

Downey se stal hercem proto, že sám miluje filmy a velmi rád si zajde do kina. I proto dává do svých rolí naprosto vše, včetně velké dávky sebe samého, a snaží se divákům stále nabízet něco nového. A proč natočil Iron Mana? Prý pouze proto, že chtěl hrát ve filmu, na který by se i on velice rád podíval.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

7 zajímavostí o Robertu Downeym Jr. Prvního jointa si dal v šesti letech