Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

20 nejlepších momentů z How I Met Your Mother. Vyberte svého favorita

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

31. 3. 2014

Poslední březnový den se po necelých devíti letech rozloučí s diváky populární americký seriál How I Met Your Mother. Teď je proto ideální čas připomenout si ty nejpamátnější momenty všech sérií.

Americký sitcom 19. září 2005 poprvé představil Teda Mosbyho a jeho příběh o hledání budoucí matky svých dětí. Vyprávění trvalo devět sérií a bylo rozděleno do více než dvou set dílů.

Během té doby získal seriál spoustu prestižních cen i fanoušků. Právě pro ně je určeno ohlédnutí za nejlepšími momenty, které seriál nabídl. Pozor, článek obsahuje spoilery.

Barneyho sebevraždy

Než poslouchat sladké nebo otravné řeči někoho z party, spáchá Barney radši sebevraždu. Tedy aspoň naoko. Jednou použije oprátku, jindy revolver, ale pokaždé to stojí za to.

Dvouminutové rande Teda se Stellou

Co všechno se dá stihnout za dvě minuty? Tak třeba kompletní rande s tříchodovou večeří, filmem, kyticí i krátkou procházkou. Důkazem je Ted, který přesně takovou schůzku připravil pro Stellu.

Swarley

Název Swarley nese sedmý díl druhé epizody, v němž si hlavní mužské trio vyrazí do kavárny. Servírka zkomolí Barneyho jméno a místo něj mu na kelímek napíše Swarley. Toho se chytí ostatní a po zbytek dílu mu nikdo neřekne jinak než Swarley, ač se brání sebevíc.

Dvojníci

Lily a Marshall se domluví, že si pořídí dítě, až se jim podaří najít dvojníka každého z pětičlenné bandy. Tedovým dvojníkem je mexický wrestler, Robin je nápadně podobná lesba, hispánský právník vypadá jako Marshallovo dvojče a klon Lily se živí jako striptérka. Barneyho dvojník ale jako by neexistoval.

Až jednou je Lily přesvědčená, že ho potkala, zavolá si ostatní přátele, kteří ale vidí, že onen prodavač preclíků jako Barney vůbec nevypadá. Lily to však neřeknou, protože každý vidí to, co vidět chce, a Lily tímto dokázala, že i ona už je na dítě připravená.

But… umm

Robin se podaří získat práci v televizi, ovšem při moderování si často vypomáhá výplňovým but… umm. Své fanoušky si díky tomu najde v Tedově třídě, jejíž studenti každé její but… umm zapíjejí. Jednou se hry zúčastní i Barney a Ted, který posléze o celé záležitosti řekne Robin.

Ta se rozhodne všem odplatit tím, že v následujícím vysílaní opakuje ono spojení tak často, až přivodí Tedovým studentům nezapomenutelnou kocovinu.

Smrt Marshallova otce

Ne všechny památné momenty ze seriálu jsou veselé. Jedním z nejdojemnějších a nejsilnějších za celých osm sérií byl díl, v němž zemřel Marshallovi milovaný otec. Zajímavostí je, že Jason Segel, který Marshalla hraje, dialog neznal, a tak je jeho reakce opravdu skutečná.

Intervention

Pokud jsou vaši přátelé otravní, je třeba zakročit. A přesně od toho jsou intervention, které jsou cíleny vždy na jednoho člověka a nějakou jeho chybu. Ve stejnojmenném čtvrtém díle čtvrté série se to interventions jen hemžilo.

Pro Robin za její závislost a opalování, pro Barneyho za nadměrné používání pyrotechnických triků, pro Lily za její příšerný britský přízvuk. Nakonec se všichni shodnou, že zákroků už bylo až příliš. Přesto nakonec převládne potřeba jich ještě pár uspořádat.

Zanechání Teda před oltářem

Dlouhá léta hledal Ted tu pravou a během nich mu osud přihrál do cesty mnohá zklamání. Jedním z těch nejbolestnějších bylo bezpochyby to, když zůstal stát před oltářem, protože jeho (ne)vyvolená Stella si uvědomila, že tento krok pro ni není to pravé.

Let’s Go To The Mall

Hudebních čísel zaznělo v seriálu několik, ovšem to od Robin pod jménem Robin Sparkles, v němž zve všechny do obchoďáků, patří bezpochyby k nejlepším.


Kravata s kachničkami

Modrá vázanka se vzorem roztomilých kachniček není část oblečení, kterou by si na sebe většina lidí vzala dobrovolně. V seriálu je tak proto její nošení trestem za prohranou sázku. A koho by mohlo vytrestat víc než milovníka vytříbeného stylu Barneyho?

Zásnuby Robin a Barneyho

Jedno z největších překvapení seriálu přišlo v polovině osmé série. Barney se chystal zasnoubit s Patrice, o čemž řekl pouze Tedovi, který slíbil, že to nikomu neprozradí. Když ovšem jede s Robin na otevření své budovy, nevydrží to, a dokonce ji přesvědčuje, aby záležitost nenechala jen tak.

Když se však Robin vyšplhá na střechu budovy World Wide News, nespatří tam Patrice, ale dopis, na jehož konci ji čeká žádost o ruku, kterou neodmítne.

Slapsgiving

Prohra v sázce vás někdy může skutečně bolet. Tak jako Barneyho, který má postupně od Marshalla dostat pět facek. Tu poslední má slíbenou na Den díkůvzdání. Barney má kvůli tomu nervy na pochodu, ostatní si však situaci vychutnávají. Tak jako Marshall svou poslední ránu, která rozhodně nepadla vedle.

První rande Teda a Robin

Hned v pilotním díle učaruje Tedovi v baru neznámá tmavovláska v zeleném roláku. Pozve ji na rande, které se vydaří, ovšem v závěru promešká svou šanci ji políbit. Později toho lituje, a tak se ve společnosti přátel za Robin vrací, cestou pro ni ještě stihne ukradnout modrý lesní roh, který ji v restauraci zaujal. K polibku nakonec přesto nedojde, neboť těsně před ním Ted vyzná Robin lásku, čímž pohřbí své veškeré šance.

Barneyho stání za dveřmi

Nora byla pro Barneyho jednou ze stěžejních žen jeho života. V osmnácté epizodě šesté řady se dokonce chystá poznat její rodiče, ale nakonec z celé situace se smutkem v očích vycouvá.

Slutty Pumpkin

Ženu v kostýmu nemravné dýně hledá Ted na halloweenské party každý rok. Právě zde ji totiž před lety potkal, ovšem ztratil na ni kontakt, a tak je právě ona událost jedinou příležitostí ji znovu najít. V sedmém díle první řady se mu to nepodařilo, ale o šest sérií později se Ted dočkal. Obnovený vztah ale skončil rychlým rozchodem.

Fotogenický Barney

Každý má nějakou tu fotku, na níž nevypadá zrovna k světu. Nikoliv však Barney. Ten je na všech snímcích naprosto perfektní. Ostatním to vrtá hlavou, a tak se snaží zachytit i jeho na fotku s nepovedeným výrazem. A nakonec se zadaří.

Narození Marvina Wait-for-It Eriksena

Když Lily začne rodit, jsou Marshall s Barneym uvězněni v Atlantic City. Barney Marshallovi slíbí, že mu pomůže dostat se k porodu včas, pokud dá synovi prostřední jméno Wait-for-It. Marshall souhlasí a po všech peripetiích se dostává do nemocnice přesně v okamžiku, kdy světlo světa spatří jeho syn – Marvin Wait-for-It Eriksen.

Nothing Suits Me Like A Suit

Byla by nevýslovná škoda nevyužít muzikálového nadání Neila Patricka Harrise, který ztvárnil Barneyho. Jedním z momentů, kdy naplno předvedl svůj um, byla píseň Nothing Suits Me Like A Suit, v níž se vyzpívával ze své lásky k oblekům.


Incident s ananasem

Rána po proflámovaných večerech bývají těžká. Občas se člověk vůbec bojí rozlepit oči v obavách, kdo vedle něj bude ležet. Ananas by tam ale většina lidí rozhodně nečekala. Jeden takový našel vedle své postele Ted v nejsledovanějším ze všech dílů a začal se pídit po jeho původu. Navzdory rozsáhlému pátrání se této záhadě na kloub přijít nepodařilo.

Jak diváci konečně poznali matku

Byl to závěr osmé epizody a nutno říci, že jeden z nejlepších. Robin a Barney se vydávají do Farhamptnu, kde se mají brát, Lily se loučí s Marshallem, natěšená na svůj život v Itálii, avšak ještě netuší, že její drahý manžel se právě stal soudcem a sabotoval tak její italský sen. Ted se zas těší na lepší zítřky v Chicagu, kam utíká před Robin. Mezitím se však na jednom vlakovém nádraží objevuje sympatická dívka s kouzelnou větou na rtech: „Jeden lístek do Farhamptonu, prosím…“

[poll id=“186″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

20 nejlepších momentů z How I Met Your Mother. Vyberte svého favorita