Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na prosinec 2014: Blíží se strhující finále Hobita

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

30. 11. 2014

Poslední měsíc letošního roku přivádí do kin očekávané trháky i pozoruhodné tituly. Christian Bale se představí v roli biblického proroka, Ben Stiller bude opět řádit v muzeu a čeká nás úplně poslední výprava do magické Středozemě.

FOTO: Luke Evans Orlando Bloom Hobbit The Battle of the Five Armies

Bard Lučištník a Legolas v podání Lukea Evanse a Orlanda Blooma. Zdroj: Warner

Hobit: Bitva pěti armád (The Hobbit: The Battle of the Five Armies)

Ačkoliv se skupině trpaslíků vedené hobitem Bilbem Pytlíkem a čarodějem Gandalfem podařilo získat zpět ztracené trpasličí království, rozzuřený drak Šmak se mezi tím mstí na bezbranných obyvatelích Jezerního města. Na ně se rozhodne zaútočit i Sauron s početnou armádou skřetů, o jejímž tažení nemá nikdo kromě Gandalfa ani tušení…

Poslední část hobití trilogie a zároveň zřejmě poslední setkání režiséra Petera Jacksona s postavami z knih J. R. R. Tolkiena. Zatímco závěrečná část Prstenů získala 11 Oscarů, s filmovým zpracováním Hobita řada fanoušků není ani po premiéře prvních dvou částí spokojena.

Datum premiéry: 11. prosince

EXODUS: Bohové a králové (Exodus: Gods and Kings)

Poté, co se mu zjeví Bůh, je Mojžíš odhodlaný osvobodit veškerý izraelský lid z otroctví egyptského faraona. Ten s Mojžíšovým návrhem nejprve souhlasí, ale později začne Židy pronásledovat. Mojžíše a jeho lid čeká strastiplná cesta plná nástrah, ale i zázraků.

Bible zůstává stálým zdrojem inspirace i pro filmové tvůrce, tentokrát se jednoho z jejích nejslavnějších příběhů ujal slavný Ridley Scott, který si po dvou rozpačitě přijatých snímcích hodlá spravit reputaci. Do role vysvoboditele Izraelitů obsadil exBatmana Christiana Balea.

Datum premiéry: 25. prosince

Noc v Muzeu: Tajemství hrobky (Night at the Museum: Secret of the Tomb)

Noční hlídač a vynálezce Larry Daley už dvakrát poznal, jaké to je, když exponáty v muzeu přes noc obživnou, a setkal se tak s Tyranosaurem Rexem i Napoleonem. Larry se spolu se svými napůl živými přáteli z muzea musí vydat do Británie, aby zde zachránil jedno dávné kouzlo.

Do třetice všeho dobrého zkoušejí režisér Shawn Levy a komik Ben Stiller pootevřít dveře do magického světa nočního muzea. Tradičně nechybí ani prezident Roosevelt v podání nedávno zesnulého Robina Williamse, pro kterého se jednalo o jeden z posledních filmů.

Datum premiéry: 18. prosince

Návrat blbýho a blbějšího (Dumb and Dumber To)

Kamarádi Harry a Lloyd spolu kdysi zažili dobrodružství, při němž sjeli křížem krážem celou Ameriku. Nyní musí opět spojit síly, aby vyhledali Harryho dceru a aby našli Lloydovi dárce pro nemocnou ledvinu. Shoda okolností je zavede do vězení, blázince, ale i k milionovému pokladu.

Pokračování filmu, který se stal kultem pro teenagery po celém světě a odstartoval hvězdou kariéru Jima Carreyho, na sebe nechalo čekat dvacet let. Carrey i Jeff Daniels Carrey během té doby zkoušeli hrát blbce sólo, objevil se animovaný seriál i prequel, ale ve všech případech se jednalo o slabý odvar klasiky buranské komedie.

Datum premiéry: 4. prosince

Dva dny, jedna noc (Deux jours, une nuit)

Sandře hrozí vyhazov z práce kvůli jejím častým absencím způsobeným nemocí. Zaměstnavatelé se rozhodnou ji vyhodit, ale definitivní rozhodnutí přenesou na její kolegy – pokud rozhodnou pro Sandřin vyhazov, získají roční prémie, pokud Sandra zůstane, nic nedostanou. Sandra proto musí během dvou dnů kolegy přesvědčit, aby rozhodli v její prospěch.

Hit letošního Festivalu francouzského filmu vstupuje do oficiální kinodistribuce v České republice. Aktuální drama přináší velké herecké sólo pro renomovanou francouzskou herečku a v současnosti zářivou hollywoodskou hvězdu Marion Cotillard.

Datum premiéry: 4. prosince

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na prosinec 2014: Blíží se strhující finále Hobita