Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zemřel herec Robin Williams. Pravděpodobně spáchal sebevraždu

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

12. 8. 2014

Filmový svět v pondělí 11. srpna opustil ve věku 63 let oscarový herec Robin Williams. Divákům se zapsal do paměti filmy jako Dobrý Will Hunting, Mrs. Doubtfire – Táta v sukni nebo Svět podle Garpa.

FOTO: Robin Williams

Robin Williams v Insomnii Christophera Nolana. Zdroj: Bonton

Robin Williams odstartoval svou kariéru koncem sedmdesátých let na televizních obrazovkách. Jeho první seriál mu hned přinesl také první cenu – Zlatý glóbus za nejlepšího herce v komediálním seriálu. Už zde se projevilo Williamsovo komické nadání.

Jen o pár let později si zahrál ve snímku Svět podle Garpa, a rovnou hlavní roli. V roce 1988 už měl na kontě oscarovou nominaci a druhý Zlatý glóbus, a to za film Dobré ráno, Vietname. Není divu, Williams zde předvedl vynikající hereckou formu a dodnes se mluví o jednom z jeho nejlepších výkonů. Další z nich ukázal ve snímku Společnost mrtvých básníků v roli inspirativního učitele.

V devadesátých letech už znal jméno Robin Williams snad každý. Herec se objevoval v jednom filmu za druhým, za zmínku stojí třeba rodinné Jumanji a Mrs. Doubtfire – Táta v sukni. Další nominace sbíral díky vážnějším snímkům jako Čas probuzení, Král rybář a především Dobrý Will Hunting, který mu vynesl cenného Oscara.

Ani později neměl Williams o nabídky nouze. Pro filmaře byl zárukou kvality. Vybral si ho Steven Spielberg do A.I. Umělá inteligence i Christopher Nolan do Insomnie. V roce 2006 získal Cenu Cecila B. DeMillea za celoživotní dílo. Jedním z jeho posledních snímků je třetí díl série Noc v muzeu, který čeká premiéra letos v zimě.

Americký herec v minulosti přiznal problémy s alkoholem a drogami. Trpěl také depresemi. Podle prvních informací policie zřejmě spáchal sebevraždu. Tato domněnka byla později potvrzena, Robin Williams se oběsil.

„Dnes ráno jsem ztratila svého manžela a nejlepšího přítele, zatímco svět přišel o jednoho z nejoblíbenějších umělců a úžasnou lidskou bytost,“ uvedla jeho žena. Williams měl ještě tři děti z předchozích manželství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel herec Robin Williams. Pravděpodobně spáchal sebevraždu