Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na listopad 2012: Do kinosálů láká Hanks i Farrell

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

30. 10. 2012

V listopadu, kdy počasí převléká podzimní kabát na zimník, přicházejí do kin rozličné novinky. Můžeme se těšit na sci-fi s Tomem Hanksem, retrodrama s Benem Affleckem či komedii s Colinem Farrellem.

FOTO: Cloud Atlas Tom Hanks

Jmenuji se Tom Hanks, říkají mi Tom Hanks a hraji ve filmu Atlas mraků. Zdroj: EEAP

Atlas mraků (Cloud Atlas, trailer)

FOTO: Cloud Atlas posterSouviselo zrušení otroctví v 19. století s odhalením jaderného nebezpečí v 70. letech 20. století? Sledují korejští disidenti anglické komedie? Budou v Japonsku zotročeny lidské klony? Na všechny tyto otázky podává odpověď nový epický velkofilm složený ze šesti příběhů o tom, že jakákoliv maličkost může ovlivnit historii na stovky let dopředu.

Filmová adaptace bestselleru Davida Mitchella posadila na jednu režisérskou stoličku renomovaného evropského režiséra Tom Tykwera (Parfém: Příběh vraha) a vynálezce Matrixu, bratry Wachowské. Díky zajímavému tématu, hvězdnému obsazení a štědrému rozpočtu by mohli dohromady natočit film strhující po stránce formy i obsahu.

Atlas mraků (Cloud atlas), Německo/USA/Hong Kong/Singapur, 2012, 172 min, Drama/ Mysteriózní / Sci-Fi, Režie: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski, Hrají: Tom Hanks, Hugo Weaving, Hugh Grant, Halle Berry, Susan Sarandon

Datum premiéry: 22. listopadu

video
play-sharp-fill

Argo (Argo, trailer)

FOTO: Argo posterV roce 1979 obsadila skupina íránských povstalců americké velvyslanectví v Teheránu. Spolupracovník FBI Tony Mendez (Ben Affleck) se vydává zachránit šest amerických diplomatů pod identitou producenta hledajícího v Íránu lokace pro nový sci-fi spektákl. Se žádostí o rady a zázemí se Mendez spojí se skutečnými hollywoodskými filmaři.

Absurdní zápletku podle skutečné události se nám Ben Affleck snaží prodat v podobě retro-thrilleru. Díky výborným hercům ve vedlejších rolích a zkušenostem s předchozími Affleckovými režijními výsledky nemáme ovšem důvod nebrat.

Argo (Argo), USA, 2012, 120 min, Životopisný/Drama/Thriller, Režie: Ben Affleck, Hrají: Bryan Cranston, Ben Affleck, John Goodman, Kyle Chandler, Alan Arkin

Datum premiéry: 29. listopadu

video
play-sharp-fill

Patrola (End of Watch, trailer)

FOTO: End of Watch posterPolicejní důstojníci Taylor (Jake Gyllenhaal) a Zavala (Michael Peña) jsou nerozlučnými přáteli na život a na smrt, kteří denně mají co do činění s kriminálníky větších i menších kalibrů. Během služby se jim podaří odhalit náklaďák s pašovanými zbraněmi. Ani jeden netuší, že tím odstartují hon, na kterém se lovnou zvěří stávají oni dva a jejich rodiny.

Po kriminálkách Drsný časy a Street Kings přichází režisér David Ayer s dalším snímkem, v němž se vydává mezi uniformované ochránce zákona. Představitelům hlavních rolí se scénář Patroly líbil natolik, že podstoupili pětiměsíční tréninkový výcvik u losangelského policejního sboru.

Patrola (End of Watch), USA, 2012, 109 min, Krimi/Drama/Thriller, Režie: David Ayer, Hrají: Jake Gyllenhaal, Michael Peña, Natalie Martinez, Anna Kendrick, Frank Grillo

Datum premiéry: 8. listopadu

video
play-sharp-fill

Sedm psychopatů (Seven Psychopaths, trailer)

FOTO: Seven Psychopaths posterScenáristovi v podání Colina Farrella došly nápady a lahve kořalky při dokončování jeho nového příběhu o sedmi psychopatech. Ztracenou inspiraci zkouší hledat u svých dvou kamarádů, zlodějů psů Billyho a Hanse (Sam Rockwell a Christopher Walken). Tito dva darebáčci však ukradli čtyřnohého miláčka gangsterského bosse (Woody Harrelson), který když se rozzlobí, bude pořádně zlý.

Martin McDonagh je v Česku díky inscenacím Ondřeje Sokola v Činoherním klubu známý především jako dramatik. Jako filmový scenárista a režisér se v kinech představí podruhé se známými tvářemi a absurdními vtipy nabitou krimikomedií, která nevybočuje z černohumorné poetiky jeho divadelních kousků.

Sedm psychopatů (End of Watch), USA, 2012, 109 min, Komedie/Krimi/Drama, Režie: Martin McDonagh, Hrají: Colin Farrell, Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson, Olga Kurylenko

Datum premiéry: 29. listopadu

video
play-sharp-fill

Co kdybychom žili společně? (Et si on vivait tous ensemble?)

FOTO: Et si on vivait tous ensemble posterPostaršího záletníka Claudea zasáhne při jednom z jeho dostaveníček srdeční záchvat. Aby nemusel nedůstojně dožívat v domově důchodců, rozhodnou se čtyři jeho přátelé nastěhovat spolu s ním do velkého společného domu. Jejich spolubydlícím se stává také mladý německý demograf, který stárnoucí partu hlídá před nástrahami pánů Alzheimera a Parkinsona.

Francouzská hořká komedie představuje benefici pro jednu americkou a čtyři evropské herecké legendy. S rostoucím počtem vrásek však neubylo ani trochu na jejich noblese a šarmu.

Co kdybychom žili společně? (Et si on vivait tous ensemble?), Francie/ Německo, 2011, 96 min, Komedie, Režie: Stéphane Robelin, Hrají: Claude Rich, Pierre Richard, Jane Fonda, Geraldine Chaplin

Datum premiéry: 29. listopadu

[youtube_660]MOSy8ICFj3c[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na listopad 2012: Do kinosálů láká Hanks i Farrell