Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na květen 2015: Clooney vyráží do Země zítřka

Ve sledu filmových novinek pátého měsíce letošního roku se diváci dočkají hned několika očekávaných hitů. George Clooneyho čeká další sci-fi zářez, Dwayne Johnson bojuje s přírodní katastrofou a Tom Hardy se vydává na detektivní pátrání do Česka.

Země zítřka (Tommorowland)

Vynálezce Frank se společně s dospívající Casey vydává na tajemné dobrodružství do oblasti nacházející se mimo čas a prostor. V této Zemi zítřka na ně čeká něco, co navždy změní nejen jejich životy, ale i budoucí vývoj na planetě Zemi.

Disney vysílá do kin dlouho očekávanou sci-fi, která je druhým hraným počinem pixarovského odchovance Brada Birda. Ten kvůli ní odmítl i režii nových Star Wars. V hlavních rolích se představí dva z nejcharismatičtějších herců současného Hollywoodu – George Clooney a Hugh Laurie.

Datum premiéry: 21. května

San Andreas

Tektonický zlom San Andreas vyvolá zemětřesení, které se nezadržitelně šíří celou Kalifornií. Pilot hasičské jednotky Ray musí spojit síly se svou bývalou manželkou a společně se navzdory přírodní katastrofě z Los Angeles vydávají zachránit svou dceru do San Francisca.

Po čase se na plátna vrací klasický katastrofický film s rodinným příběhem a akčními scénami. Protagonistou nového snímku nebude nikdo jiný než svalovec Dwayne Johnson, který po sedmičce Rychle a zběsile letos znovu zaútočí na žebříčky návštěvnosti.

Datum premiéry: 28. května

Poltergeist

Členové rodiny Bowenových žijí poklidný život ve svém domku na maloměstském předměstí. Jejich klid ale začnou vyrušovat tajuplní duchové, kteří svým nepřátelským chováním dům promění ve strašidelný zámek. Peklo, které rodina prožívá, se stále stupňuje a jeho vrchol přijde s únosem nejmladší dcery.

Dříve než se Sam Raimi upsal spidermanské trilogii, jeho jméno mělo značný zvuk v hororovém žánru. Raimi zůstal hororu věrný i jako producent a na svět pomohl novému remaku kultovního snímku z osmdesátých let, jehož producentské otěže pro změnu držel Steven Spielberg.

Datum premiéry: 21. května

Dítě číslo 44 (Child 44)

SSSR, padesátá léta. Agent MGB Lev Děmidov se ujímá vyšetřování vraždy malého chlapce. Dětských krveprolití však přibývá a Děmidov si začíná uvědomovat, že má co do činění se sériovým vrahem. Jeho straničtí nadřízení však o této teorii nechtějí ani slyšet, a tak musí Děmidov zahájit pátrání na vlastní pěst…

Letošní rok je pro Toma Hardyho (který tento měsíc vstupuje do kin i jako protagonista remaku Šíleného Maxe) mimořádně úspěšný. Premiérové kriminální retrodrama, v němž ztvárnil hlavní roli, je pro tuzemské diváky atraktivní také tím, že se natáčelo v České republice a menší role si v něm zahrála řada tuzemských herců.

Datum premiéry: 28. května

Ladíme 2 (Pitch Perfect 2)

Dívčí vokální skupina The Barden Bellas si již dokázala poradit se školní sborovou soutěží, má za sebou i zpívání k narozeninám amerického prezidenta a nyní ji čeká účast v celosvětové soutěži vokálních skupin. Žádné americké skupině se v ní doposud nepodařilo uspět, takže na Becu a spol. vyvine okolí opravdu silný nátlak.

Hudební komedie Ladíme! před třemi lety příjemně překvapila svým jemně ironickým nadhledem a pro velký divácký úspěch se dočkala aktuálního pokračování. Dívčí uskupení bude tentokrát zpívat pod taktovkou herečky Elizabeth Banks, pro kterou je snímek celovečerním režijním debutem.

Datum premiéry: 14. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na květen 2015: Clooney vyráží do Země zítřka