Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Dwaynu Johnsonovi. Tenhle drsňák rád brnká na ukulele

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

17. 7. 2014

Dwayna Johnsona si drtivá většina diváků okamžitě spojí s rolemi drsných vyhazovačů a členů ochranky či neohrožených hrdinů zachraňujících město/svět/životní lásku/jejího psa. Ale jak už to tak bývá, i pod horou svalů se skrývá citlivá dušička. Jaká je ta Johnsonova?

Ačkoli na to nevypadá, hromotluk Dwayne Johnson měl život tak trochu jako ústřední postava amerického filmu pro teenagery. Puberťák, který žije jen pro fotbal, si vzal svou lásku ze střední školy a žili spolu šťastně až… do rozvodu před sedmi lety. Ale to už je jiná pohádka. Po zranění zad totiž musel s fotbalem přestat a jeho šance na stipendium a život fotbalové hvězdy pomalu mizel za obzorem. Po dlouhé rekonvalescenci se sice rozhodl vrátit zpět ke sportu, ale zabrousil do nebezpečnějších vod.

Po vzoru svého dědečka i otce začal soutěžit ve wrestlingu, a než se nadál, stal se zápasnickou legendou. Jeho touha předvést se ho nakonec dovedla až k herectví a po prvních pár rolích, na které se brzy zapomnělo, se začal pomalu šplhat až na vrchol. Dnes ho diváci po celém světě znají z akčních filmů, jako je Kráčející skála, Rychle a zběsile nebo druhého pokračování G. I. Joe a brzy se chystá v dlouhovlasé paruce a lesklé zbroji oslňovat také coby Herkules, který má premiéru24. července.

1. Malý kriminálník

To, že Dwayne na střední škole býval fotbalová hvězda, ještě neznamená, že nemohl mít špatnou pověst. Právě naopak, i přes jeho lásku k méně drsnému sportu se v něm nezapřela divoká wrestlingová krev jeho předků.

„Zatýkat mě začali už ve 13 a přestali až v 17. Poté jsem se jako teenager začal snažit, abych se udržel na správné cestě. Jsem živoucím důkazem toho, že si prostředím, v němž vyrůstáte, nemusíte nutně nechat ovlivnit i celý zbytek života,“ tvrdí herec. Přesto jsou mu jeho příbuzní s bojechtivou povahou občas k užitku. Jeho bratranec mu totiž dělá dubléra v některých nebezpečných akčních scénách.

2. Hraje na ukulele

Umíte si představit Dwayna u klavíru? Pravděpodobně ne. Už jen proto, že by pod něj ani pořádně nedokázal poskládat své svalnaté nohy. Vlastně představa dvoumetrového herce v kombinaci s jakýmkoli hudebním nástrojem působí směšně. Ale nenechte se ošálit drsným zevnějškem.

Tenhle tvrďák, který by i s kytarou vypadal, jako by ji ukradl z domečku pro panenky, totiž dokonce hraje na ukulele. „Rád si brnkám klasiku, třeba Sama Cooka nebo Willieho Nelsona. Mám rád krásné, dobře napsané songy,“ snaží se herec vysvětlit, proč by nám představa jeho drobounkých prstíků pobíhajících mezi strunami neměla přijít tak směšná. Na druhou stranu musíme uznat, že brnkat tedy opravdu umí.

FOTO: dwayne-johnson-cesta-na-tajuply-ostrov-2-warner-bros

Přes den násilník, večer vhodný adept na miláčka táborového ohně. Zdroj: Warner Bros CZ

3. Hollywoodu vydělal nejvíc

Zapomeňte na okoukané tváře hubeňourů, jako je Brad Pitt nebo Johnny Depp. Jediný, z koho Hollywood opravdu vytěžil maximum, je překvapivě právě Dwayne Johnson. I když některé zlé jazyky tvrdí, že je bezdůvodně přeplácen (za což může pravděpodobně jeho světový rekord v nejlépe zaplacené první roli v historii filmu vůbec), v loňském roce jeho filmy vydělaly hollywoodskému průmyslu nejvíce. S 1,3 miliardami dolarů předběhl i favority, jako je Robert Downey Jr., Sandra Bullock, Jennifer Lawrence nebo nedávno zesnulého Paula Walkera.

4. Mistr diet a tvrdého tréninku

Další věc, na kterou se každý režisér může spolehnout, je Dwaynova ochota jít do všeho naplno. Jako zápasník je na tvrdé podmínky zvyklý, a tak mu nedělá problém pro každou roli vytrpět tolik, kolik jen může. Naposledy se dřel právě kvůli svému nejnovějšímu snímku Herkules, kvůli kterému měl speciálně upravený jídelníček na sedm hlavních jídel denně a místo spaní cvičil i v noci, aby nevyšel z formy. Do role Herkula nakonec během necelého půl roku přibral 14 kilo svalové hmoty.

FOTO: Herkules - Dwayne Johnson - Paramount Pictures

Trocha diety a cvičení a hned byste mu šli z cesty, že? Zdroj: Paramount Pictures

Pro podobné nadšence (nebo šílence?) dokonce založil webové stránky teamhercules.com, kde pravidelně přispívá svými poznatky, ale hlavně kde se vzájemně podporují i hecují fanoušci po celém světě a nadšeně posílají své fotografie před a po.

4. Nedávno byl omylem zabit

Jsou to teprve tři měsíce, co svět obletěla šokující zpráva o smrti tohoto dvoumetrového herce. Nakonec se samozřejmě ukázalo, že jediné, co letělo kolem, byla jen jedna velká novinářská kachna. Než se ale celá situace vysvětlila, internet zaplavily kondolence, vzkazy Rest in peace smuteční obrázky laděné do černých barev. To je také důvod, proč na vás při vyhledávání jeho jména na Googlu vybafne mezi prvními možnostmi spojení Dwayne Johnson – smrt.

Dwayne ale zdaleka není první celebritou, kterou falešná smrt potkala, a zároveň to není ani jeho první zkušenost s podobnou situací – mrtvý už měl být údajně i v květnu 2011. Bývalý wrestlingový zápasník to ale bere s humorem sobě vlastním. „Rád bych se setkal s osobou, která o mně stále prohlašuje, že jsem mrtvý. Ukázal bych jim, jak moc může být cítit mrtvá noha na jejich zadku,“ vzkazuje Johnson.

FOTO: Pain and Gain Anthony Mackie Dwayne Johnson Mark Wahlberg

Tak pojďte, hoši. Najdem toho, co mě zase pohřbil a pohřbíme my jeho. Zdroj: CinemArt

5. Nechce být již kráčející skálou

Za dob své největší wrestlingové slávy získal přezdívku The Rock (Skála), která se jej nechce pustit ani v herecké profesi. Přestože si svou zápasnickou přezdívku nechal dokonce i patentovat, není to tak dávno, co zatoužil, aby mohl žít bez ní: „Už nejsem zápasník. Moje budoucnost je herectví a jednou možná i režírování. Nejsem The Rock. Jsem Dwayne Johnson.“ Amen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Dwaynu Johnsonovi. Tenhle drsňák rád brnká na ukulele