×
TOPZINE.cz

Kteří herci přináší producentům nejvíce peněz? The Rock vede žebříček

K dosažení titulu nejlépe placeného herce bezpochyby pomohla i role v Rychle a zběsile 6. Zdroj: CinemArt

Časopis Forbes zveřejnil žebříček herců roku 2013, již stojí za nejvýdělečnějšími filmy. Dwayne „The Rock“ Johnson, známý nejen z filmu Kráčející skála, se s cifrou miliarda dolarů vyšplhal na samotný vrchol.

K dosažení titulu pomohla i role v Rychle a zběsile 6. Zdroj: CinemArt

Ač se to někomu může zdát nepravděpodobné, seznam filmů, ve kterých si letos Dwayne Johnson zahrál, tomu naprosto odpovídá. The Rock se objevil ve filmu Práskač, Pot a krev nebo v pokračování G. I. Joe.

V poslední a nejvýznamnější řadě však jde o snímek Rychle a zběsile 6, který vydělal necelých osm set milionů dolarů a stal se tak jedním z nejvýdělečnějších filmů roku.  Šesté pokračování dvanáct let starého kultovního filmu ovlivnilo i obsazení následujících příček:

1. Dwayne Johnson
2. Robert Downey Jr.
3. Steve Carell
4. Vin Diesel
5. Sandra Bullock
6. Paul Walker

Film Rychle a zběsile 6 zajistil přední pozice žebříčku i Vinu Dieselovi a Paulu Walkerovi. Robertu Downeymu Jr. naopak nestačila na první místo „pouhá“ jedna role v Iron Manovi 3, který zatím celosvětově vydělal více než jednu miliardu dolarů. Vin Diesel si své místo pojistil rolí v nejnovějším Riddickovi.

Vin Diesel a Dwayne Johnson si už spolu zahráli i v Rychle a zběsile 5. Zdroj: Bontonfilm CZ
Vin a Dwayne si spolu zahráli i v Rychle a zběsile 5. Zdroj: Bontonfilm CZ

Steve Carell se umístil jako třetí ne rolí v Anchormanovi 2, ale namluvením hlavní postavy v Já, padouch 2. Toto pokračování veleúspěšného animovaného snímku z roku 2010 se výdělkem umístilo něco málo za filmem Iron Man 3.

Velkým překvapením se stal fakt, že se Jennifer Lawrence, představitelka ústřední role v sérii Hunger Games, neumístila nikde mezi nejvyššími příčkami. Za vysvětlením stojí narůstající popularita série Rychle a zběsile zesílená nedávnou smrtí herce Paula Walkera.

Herečka Sandra Bullock trochu zjemnila vrchol žebříčku svým zaslouženým pátým místem. Ten jí zajistily snímky Gravitace a Drsňačky. První celosvětově vydělal skoro šest set padesát milionů dolarů. Druhý již tak úspěšný a přijatý nebyl, vydělal „pouze“ něco málo přes dvě stě milionů.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..