Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kteří herci přináší producentům nejvíce peněz? The Rock vede žebříček

Redakce

Redakce

22. 12. 2013

Časopis Forbes zveřejnil žebříček herců roku 2013, již stojí za nejvýdělečnějšími filmy. Dwayne „The Rock“ Johnson, známý nejen z filmu Kráčející skála, se s cifrou miliarda dolarů vyšplhal na samotný vrchol.

K dosažení titulu nejlépe placeného herce bezpochyby pomohla i role v Rychle a zběsile 6. Zdroj: CinemArt

K dosažení titulu pomohla i role v Rychle a zběsile 6. Zdroj: CinemArt

Ač se to někomu může zdát nepravděpodobné, seznam filmů, ve kterých si letos Dwayne Johnson zahrál, tomu naprosto odpovídá. The Rock se objevil ve filmu Práskač, Pot a krev nebo v pokračování G. I. Joe.

V poslední a nejvýznamnější řadě však jde o snímek Rychle a zběsile 6, který vydělal necelých osm set milionů dolarů a stal se tak jedním z nejvýdělečnějších filmů roku.  Šesté pokračování dvanáct let starého kultovního filmu ovlivnilo i obsazení následujících příček:

1. Dwayne Johnson
2. Robert Downey Jr.
3. Steve Carell
4. Vin Diesel
5. Sandra Bullock
6. Paul Walker

Film Rychle a zběsile 6 zajistil přední pozice žebříčku i Vinu Dieselovi a Paulu Walkerovi. Robertu Downeymu Jr. naopak nestačila na první místo „pouhá“ jedna role v Iron Manovi 3, který zatím celosvětově vydělal více než jednu miliardu dolarů. Vin Diesel si své místo pojistil rolí v nejnovějším Riddickovi.

Vin Diesel a Dwayne Johnson si už spolu zahráli i v Rychle a zběsile 5. Zdroj: Bontonfilm CZ

Vin a Dwayne si spolu zahráli i v Rychle a zběsile 5. Zdroj: Bontonfilm CZ

Steve Carell se umístil jako třetí ne rolí v Anchormanovi 2, ale namluvením hlavní postavy v Já, padouch 2. Toto pokračování veleúspěšného animovaného snímku z roku 2010 se výdělkem umístilo něco málo za filmem Iron Man 3.

Velkým překvapením se stal fakt, že se Jennifer Lawrence, představitelka ústřední role v sérii Hunger Games, neumístila nikde mezi nejvyššími příčkami. Za vysvětlením stojí narůstající popularita série Rychle a zběsile zesílená nedávnou smrtí herce Paula Walkera.

Herečka Sandra Bullock trochu zjemnila vrchol žebříčku svým zaslouženým pátým místem. Ten jí zajistily snímky Gravitace a Drsňačky. První celosvětově vydělal skoro šest set padesát milionů dolarů. Druhý již tak úspěšný a přijatý nebyl, vydělal „pouze“ něco málo přes dvě stě milionů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kteří herci přináší producentům nejvíce peněz? The Rock vede žebříček