Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival studentských divadel se vrací. Hrajte o vstupenky na Caligulu

Anna Kottová

Anna Kottová

23. 10. 2012

FOTO: Bezrozpočtový festival studenstkých divadelFestival studentských divadel loni poprvé zorganizovala umělecká skupina OLDstars. Nesl přídomek bezrozpočtový, protože proběhl zcela bez finanční podpory. Druhý ročník už ale finance získal. Začíná ve čtrtek 25. října v pražském Divadle v Celetné a potrvá tři dny.

Kdo ukradl vdolky aneb Něco málo z Alenky

Pořádající skupina OLDstars odhalí Něco málo z Alenky. Zdroj: Festival studentských divadel

Vstupné pro dospělé na jednotlivá představení činí 150 korun a pro studenty 100 korun. Festival patří k akcím oslavujícím desetileté působení OLDstars na české divadelní scéně. OLDstars jsou nezávislá umělecká skupina. Od roku 2008 provozují vlastní klubové sklepení HarOLD v pražských Vršovicích, které jim poskytuje prostor pro nejrůznější kulturní projekty.

Soutěž: Vyhrajte vstupenky na inscenaci Caligula – experiment

„Naším cílem je umožnit zajímavým studentským souborům účinkování na velké a podstatné scéně, jakou je právě scéna Divadla v Celetné,“ vysvětlil již dříve mluvčí projektu Daniel Brátka a dodává, „víkendová divadelní přehlídka je výsledkem úspěšné snahy o vzájemnou interakci mezi jednotlivými studentskými divadelními soubory a možností srovnání jejich práce napříč městy po celé republice.“

Čtvrtek otevřou tři inscenace

Festival zahájí soubor PhD. – Právníci hrající Divadlo. Studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy představí inscenaci Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka. Interaktivní hra vloží osudy zubaře Svatopluka do rukou divákům. Ti rozhodnou, zda zůstane štít jeho morálních vlastností neposkvrněn. Domácí OLDstars vyzve Antona Pavloviče Čechova a jeho Tři sestry.

Po 22. hodině pak přejdeme na něco ostřejšího. Britský kontroverzní dramatik Mark Ravenhill patří do cool dramatiky stejně jako například Martin McDonagh. Jeho hru Bazén připravili OLDstars. V březnu byla v Praze podruhé udělena Cena Marka Ravenhilla za inscenaci nového textu.

Čtvrtek 25. října

17:00 PhD. – Právníci hrající Divadlo: Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka
19:00 OLDstars: Tři sestry
22:00 OLDstars: Bazén

Prachet se hraje v pátek

Dismanův dětský rozhlasový soubor otevře páteční program inscenací pro děti s názvem The Fofth Elephant. Hru Terryho Pracheta uvedou v angličtině. Divadelní soubor při ZUŠ Jakuba Jana Ryby přiveze z Příbrami komedii Poprask na laguně italského autora Carla Goldoniho.

Soubor Nepřijatelní představí svou novou inscenaci Tlustý prase od amerického autora Neila LaButa. Atraktivní Tom začne chodit s prostorově výraznou knihovnicí Helenou. Vydrží Tom narážky okolí? Komedie kanadského autora Neila LaButa zrdcadlí předsudky moderní doby. Večer uzavřou opět OLDstars s vlastní úpravou hry Čarodějky ze Salemu. Ta čerpá ze skutečných událostí konce 17. století, kdy v americkém městečku Salem začal hon na čarodjěnice.

Pátek 26. října

15:00 Dismanův rozhlasový dětský soubor: The Fifth Elephant
17:00 ZUŠ Jakuba Jana Ryby: Poprask na laguně
19:30 Nepřijatelní: Tlustý prase
22:30 OLDstars: Čarodějky ze Salemu

Sobota praskne ve švech

OLDstars pokračují i ráno, a to dramatizací pohádky o Alence v říši divů s názvem Kdo ukradl vdolky aneb Něco málo z Alenky. Vstupné pro děti činí 50 korun. Odpoledne bude patřit BioDivadlu a bláznivé francouzské komedii Georgese Feydeaua Dámský krejčí, ve které se sukničkářský doktor Moulinot pokusí zatajit nevěru, ale do klubka lží zaplete nejen sebe, ale i ostatní postavy. Slovanský Tyátr doveze z Olomouce inscenaci textu Arnošta Goldflama Modrá tvář.

Celetnou následně zaplní OLDstars razantní verzí hry Alberta Camuse s názvem Caligula – experiment. Absurdní drama o absolutní moci zrůdného císaře nazkoušeli za pouhých 12 hodin. Festival uzavře turnaj v Improlize, kde se utkají soubory mezi sebou.

Sobota 27. října

13:00 OLDstars: Kdo ukradl vdolky aneb Něco málo z Alenky
15:00 BioDivadlo: Dámský krejčí
18:00 Slovanský Tyátr: Modrá tvář
20:30 OLDstars: Caligula – experiment
22:00 Improliga

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival studentských divadel se vrací. Hrajte o vstupenky na Caligulu