Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

OLDstars slaví 10 let. Přináší dva festivaly i moderního Hamleta

Umělecká skupina OLDstars slaví deset let od svého vzniku a oslavy jsou velké. Během října pořádají dva festivaly a v listopadu si můžete vychutnat Hamleta v netradičním pojetí v Národním památníku na Vítkově.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/oldstars-10-let/]

Divadelní soubor OLDstars sdružuje studenty a absolventy pražských uměleckých škol. Zakládající členové se před deseti lety osamostatnili od Dismanova rozhlasového dětského souboru při Českém rozhlasu.

K tématu: TOPZINE.cz recenzuje Trůn milosrdenství

Během dekády se rozrostli na několik desítek členů, kteří vytvářejí dramaturgicky různě zaměřené skupiny. Součástí OLDstars je i Dětské studio, ve kterém je aktuálně kolem dvaceti dětí.

FOTO: Fotografie z představení To i ono v HarOLDu

Umělecká skupina OLDstars slaví deset let. Zdroj: HarOLD

OLDstars je skupinou s vášní pro různé kulturní projekty. Pořádá divadelní představení, scénická čtení, happeningy, koncerty i divadelní festivaly. Každoročně v létě vystupují na hradě Helfenburg se svou nejnovější inscenací, začátkem října pořádají Zahajovací festival v HarOLDu a koncem října Festival studentských divadel v Divadle v Celetné.

V rámci divadelní produkce OLDstars inscenují jak klasické kusy, tak moderní dramatiku. Klasické texty se snaží přiblížit současným divákům.

Čtěte také: Mladí a talentovaní začínají v HarOLDu

Sklepní prostor HarOLD, ve kterém působí OLDstars již pátým rokem, umožňuje kontakt s divákem prostřednictvím herectví filmového detailu. HarOLD má také velice omezenou kapacitu a díky tomu je každé představení komorním zážitkem.

FOTO: OLDstars 10 let_2

OLDstars si troufnou i na klasiku, například na Čechovovy Tři sestry

Od 1. do 16. října proběhl v HarOLDu Zahajovací festival jako součást výročí. Oslavy budou pokračovat tento týden na Festivalu studentských divadel v Divadle v Celetné a následně v listopadu uvedením Hamleta v Národním památníku na Vítkově.

V rámci Festivalu studentských divadel v Divadle v Celetné se můžete těšit na jejich představení Tři sestry, Bazén, Čarodějky ze Salemu, Kdo ukradl vdolky aneb Málo z Alenky a Caligula – experiment.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

OLDstars slaví 10 let. Přináší dva festivaly i moderního Hamleta