Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Plantáž: V muzikálu si zahraje Mark Ravenhill, Xindl X a Aneta Langerová

Redakce

Redakce

14. 3. 2012

FOTO: Aneta LangerováDavid Gieselmann vytvořil pro Divadlo Letí hudební verzi své celosvětově úspěšné hry Plantáž. Na nové verzi s ním pracovali Tomáš Polák z kapely MIG 21 a Xindl X.

FOTO: Aneta Langerová

Plantáž bude první zkušenost Anety na divadle Foto: Karel Slabý, TOPZINE.cz

Světová premiéra se koná ve čtvrtek 15. března 2012 v Divadle Na Prádle. Slavnostní premiéra muzikálu Plantáž bude spojena s předáváním Ceny Marka Ravenhilla.

Cena Marka Ravenhilla se udílí za nejlepší divadelní inscenaci nového dramatického textu. Jde o ocenění současných českých dramatiků. Vloni ji získaly Černé panny Divadla Komedie. Letos si vítěz opět odnese jako cenu kožich.

Plantáž je o partě mladých lidí, kteří si koupí statek a pod heslem: láska a tráva zvítězí začnou pěstovat konopí. „Hulení pro ně představuje jistý životní postoj. Spočívá v přesvědčení, že díky tomu, že člověk kouří hašiš, je revoluční a děsně alternativní,“ říká režisérka Martina Schlegelová.

Čtěte také: Gay se zpovídá Po Fredrikovi

Zpěvačka Aneta Langerová prozradila: „Je to má první divadelní role, tudíž další obrovská výzva v mém životě, a tak se moc těším a jsem sama zvědavá, co to se mnou udělá.“

Xindl X měl původně hrát slavného boxera Tigera Bunche, který se zbláznil z neustálého rozkolu z toho, jak ho vnímá okolí a jak se vnímá on sám. Nakonec prý ztvární sám sebe, jelikož problém Bunche důvěrně zná.

FOTO: Xindl X

Xindl X hraje v Plantáži sebe se svými problémy Foto: Tomáš Zbyňovský, TOPZINE.cz

Na premiéře ztvární jednu z postav známý britský dramatik a herec Mark Ravenhill. „Pro Davida Gieselmanna, se kterým jsme dobří přátelé, to bude překvapení, tak snad se to podaří utajit před německým tiskem,“ řekl Ravenhill s úsměvem. Po představení předá osobně cenu nesoucí jeho jméno.

Plantáž

Divadlo LETÍ a DAMÚZA uvádí
Divadlo Na Prádle (Besední 3, Praha 1)

Autor textu: David Gieselmann, Xindl X
Režie: Martina Schlegelová
Hudba: Tomáš Polák (MIG 21)
Hrají: Eliška Boušková, Anna Bubníková / Aneta Langerová, Marcela Holubcová, Marie Štípková, Richard Fiala, Tomáš Jeřábek, Tomáš Kobr, Ondřej Novák, Karel Zima, Xindl X / Mark Ravenhill (speciální host na premiéře)

Premiéra: čtvrtek 15. března

Vstupné: 450–180 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plantáž: V muzikálu si zahraje Mark Ravenhill, Xindl X a Aneta Langerová