×
TOPZINE.cz

Festival Hradec Králové 2011: Předvedlo se Radošínské naivné divadlo z Bratislavy i domácí Klicperák

Na Mezinárodní divadelní festival evropských regionů do Hradce Králové přijelo i Radošínské naivné divadlo z Bratislavy a přivezlo s sebou dvě inscenace: Nesladím a Někdo to rád slovenské. A den nato hradecké Klicperovo divadlo potěší diváky Klubem autistů, Sherlockem Holmesem nebo Světáky. Festival se tak dostal do druhé poloviny.

Radošínské naivné divadlo Bratislava s inscenací Nesladím Zdroj: rnd.sk

Radošínské naivné divadlo z Bratislavy přijelo do Hradce Králové v neděli 26.června a už odpoledne hrálo inscenaci Stanislava Štepky Nesladím v režii Juraje Nvoty. Stanislav Štepka přiznává, že na námět inscenace přišel náhodou, když poznal ženu, která dlouho žila s alkoholikem a nemohla se rozvést. Až nápad vsadit si ve sportce ji přiměl k nečekanému rozhodnutí, které jí změnilo život. Nesladím je hořkosladkou komedií o lásce ve všech podobách. A slovenští herci inscenaci dodají temperament a neodolatelný šarm!

Radošínské naivné divadlo Bratislava

Nesladím

Režie: Juraj Nvota

Hrají: Stanislav Štepka, Lujza Garajová – Schrameková alebo Andrea Marek Martvoňová, Maruška Nedomová, Petra Humeňanská alebo Lucia Molnárová, Marcela Vilhanová, Michal Kubovčík, Richard Felix, Mojmír Caban a další…

Hodnocení: 5*****

Klicperovo divadlo se představuje festivalu

Úterý 28.června patří scéna domácímu Klicperovu divadlu. Hradečtí se divákům představí ve třech představeních. V deset hodin ráno v Sherlockovi Holmesovi, o půl páté v Klubu autistů a v sedm hodin večer ve Světácích (Malovaných dětech). Hradečtí herci tak zopakují své slavné inscenace sezóny ještě jednou. V červenci jim nastanou prázdniny a budou se těšit na následující rok.

Světáci Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Letošní sezóna přála kvalitním inscenacím. Vznikly jak odpočinkové komedie, jako například Světáci (Malované děti) či Jedlíci čokolády, tak i detektivní mysterie se Sherlockem Holmesem nebo sebezpytující hra Klub autistů. Tým uměleckého šéfa Davida Drábka posouvá divadlo kupředu, a ocitá se proto na špičce mezi českými divadly.

Hradecké Klicperovo divadlo boduje

Zmiňme například nominaci Dušana Hřebíčka na cenu Thálie za postavu Rogera ve hře Král je panna Lídy Engelové nebo nominaci celého divadla na Cenu Alfréda Radoka za rok 2010 či Drábkovu komedii Noc oživlých mrtvol, která byla nominována rovněž na Cenu Alfréda Radoka v kategorii nejlepší česká hra roku 2010.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..