Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Recenze: Oživlé mrtvoly ovládají hradeckou Besedu!

drabek_noc10_smallKabartení show v podání Beverlyho Rodrigueze nažene divákům strach, neboť na malé scéně divadla se zjevují mrtvoly!

Noc oživlých mrtvol, Zdroj: www.klicperovodivadlo.cz

Noc oživlých mrtvol. Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Nová divadelní hra hradeckého ansáblu započala cyklus Amores Klicperos, který volně naváže na Drábkovy počiny studia Hořící Žirafa v Olomouci. Prvotní hru napsal a sám zrežíroval David Drábek.

Mrtvoly se v průběhu představení rozmnoží, smetou Beverlyho show a v plné kráse na scéně předvádějí Jacksonův Moonwalking .

Noc oživlých mrtvol, Zdroj: www.klicperovodivadlo.cz

Noc oživlých mrtvol. Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Beverly si do své show tentokrát pozval Petra Koláře, přešívače ženských těl Reného se svým kouzelným tatínkem a půvabnou maminkou. Nechybí ani jeho chorvatský přítel Goran, který si po celou show vylévá své smutné srdce hostům a křičí na Reného, protože René zjistil, že není gay!

Je libo zombie? Tady jich mají víc než dost!

Sága zombie začíná! Goran rozproudí krev v žilách většiny kolegů, a tak se z nich stanou oživlé mrtvoly, které terorizují jediné přeživší, tedy zbylé hosty show!

Noc oživlých mrtvol, Zdroj: www.klicperovodivadlo.cz

Noc oživlých mrtvol. Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Kdo přežije? Ani jeden! I diváci zažijí okupaci mrtvolami. Jeden z nich se jí stane! V pauze mezi natáčením nám zpříjemní situaci usměvavá uvaděčka Žaneta, která je předrozepnutá a neví co s tím! Moderaci zpráv přichystá uhrančivá Ištar, která přijde v roušce a nabádá nás k ostražitosti vůči nové chřipce: „Voni vám lžou! Voni k vám nejsou upřímný! Voni nechtěj paniku! To není obyčejná chřipka, ptačí, prasečí nebo tak. Voni mají svoje kryty a peníze, ale vy nemáte nic, jste úplně bezbranný, nahý! Proč mě nikdo neposlouchá?

Poté ale přejde do protiútoku, vybaví se zbraněmi a válčí s mrtvolami! Show zakončí Petr Kolář písničkou Ještě, že tě lásko mám a nad studiem zakrouží vrtulník. Jediná stále živá Ištar si myslí, že je zachráněna, ale mýlí se, vrtulník mají v rukou mrtvoly! Po střeše tančí Moonwalking a z Ištar se stane jedna z nich…!

Noc oživlých mrtvol

Klicperovo divadlo v Hradci Králové

Režie: David Drábek

Obsazení: Vojtěch Dvořák, Jan Sklenář, Lubor Novotný, Tomáš Lněnička, Pavlína Štorková, Isabela Smečková Bencová, David Smečka, Miroslav Zavičář, František Staněk, Lenka Loubalová, Jakub Tvrdík, Zora Valchařová-Poulová, Jan Bílek, Zdeněk Petrák, Petr Vrběcký, Maxime Mededa, Šimon Richtermoc nebo Vendelín Vávra

Hodnocení: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Oživlé mrtvoly ovládají hradeckou Besedu!