Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Brian: Kameny se valí. Krobot napsal pro Dejvické divadlo novou hru

FOTO: Miroslav Krobot na čtené zkoušce inscenace BrianPražské Dejvické divadlo v květnu uvede novinku s názvem Brian. Hru na motivy skutečných událostí  ze života legendárního člena kapely Rolling Stones napsal a zrežíroval Miroslav Krobot.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/brian-ctena/]

Brian Jones stál u zrodu britské kapely Rolling Stones v roce 1962. Ovládal především kytaru a foukací harmoniku, dokázal ale zahrát na celé spektrum hudebních nástrojů od banja až po hoboj. K dosažení změny výsledného zvuku Stounů se nebál použít netradičních instrumentů jako sitar či marimba.

Recenzovali jsme: Dealer’s Choice na Festivalu smíchu

Kromě hudby však Jones rád experimentoval také s drogami, cizí mu nebyly ani sexuální skandály. Tyto přešlapy jej nakonec stály pozici lídra kapely, zastínili ho Mick Jagger a Keith Richards. V roce 1969 Brian Stoney opustil, měsíc po této události se za podivných okolností utopil v bazénu svého domu.

FOTO: Miroslav Krobot na čtené zkoušce inscenace Brian

Miroslav Krobot na čtené zkoušce inscenace Brian. Zdroj: Michael Tomeš, DD

Skutečnými událostmi ze života legendárního Stonea se při psaní hry Brian inspiroval umělecký šéf dejvického svatostánku, Miroslav Krobot, který momentálně září na plátnech kin jako Pepik Hnátek ve filmu Okresní přebor.

V novém představení Brian s podnázvem Hra o jedné expedici se tak diváci setkají nejen se slavnými Stoney – Miggem, Keithem a Charliem, ale také s Brianovým tripovým světem, ve kterém figurují postavy Králíčka, Medvěda a Oslíka.

A jak praví Dejvické divadlo: „Naši kamarádi společně zažijí mnoho překvapivých dobrodružství. A když odejde stavař Frank, dokonce vyrazí i na expedici.“

Kdo je Frank? Kam míří rockenrollová expedice? Jsou zvířátka Britové jako ostatní členové Rolling Stones? Zápletku odhalí Dejvické divadlo poprvé v sobotu 19. května.V hlavních rolích inscenace Brian se představí tradiční členové souboru. Těšit se tak můžete na Jaroslava Plesla, Davida Novotného, Martina Myšičku či Lenku Krobotovou.

Brian

Dejvické divadlo

Scénář a režie: Miroslav Krobot

Hrají: Jaroslav Plesl, David Novotný, Lenka Krobotová, Martin Myšička, Hynek Čermák, Pavel Šimčík, Václav Neužil, Jiří Konvalinka a Richard Fiala

Premiéra: 19. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brian: Kameny se valí. Krobot napsal pro Dejvické divadlo novou hru